Podsumowanie 2020: Sporty zimowe

2020 rok rozpoczął się od zwycięstwa Dawida Kubackiego w 68. Turnieju Czterech Skoczni.

Mimo że rok 2020 nie był łatwy dla sportowców, przyniósł nam wiele radości związanej ze sportami zimowymi. To m.in. triumf Dawida Kubackiego w Turnieju Czterech Skoczni, brązowy medal drużynowych Mistrzostw Świata w lotach w Planicy czy brąz mistrzostw Europy Natalii Maliszewskiej.

Miniony rok był bardzo udany dla polskich skoczków. Rozpoczął się najlepiej jak mógł, bo od zwycięstwa Dawida Kubackiego w 68. Turnieju Czterech Skoczni. Skoczek ten jest też najlepszym spośród Biało-Czerwonych w klasyfikacji Pucharu Świata. Skrócony sezon jest też względnie dobry dla Kamila Stocha, który wygrał trzy konkursy Pucharu Świata, w tym zawody w Zakopanem. Po raz drugi w karierze zwyciężył także w turnieju Raw Air. Rok zakończył na trzecim miejscu w konkursie drużynowym mistrzostw świata w lotach, podczas którego znakomicie zaprezentował się Andrzej Stękała.

O kryształową kulę rywalizowali także biathloniści. W wyjątkowo pustym i cichym Kontiolahti karierę zakończył francuski król biathlonu Martin Fourcade. Także kobiecy biathlon stracił ikonę. Z rywalizacji wycofała się triumfatorka trzech edycji Pucharu Świata Kaisa Makarainen. Liderką reprezentacji Polski była Monika Hojnisz-Staręga. 29-latka w klasyfikacji generalnej uplasowała się na 12. miejscu. Niewiele zabrakło jej również do podium mistrzostw świata w Anterselvie. W biegu ze startu wspólnego zajęła pechowe czwarte miejsce.

Szczęście sprzyjało za to Natalii Maliszewskiej. W mijającym roku zawodniczka short tracku zdobyła brązowy medal na 500 metrów podczas wrześniowych mistrzostw Europy w Debreczynie. Zajmowała również miejsce na podium Pucharu Świata.

Podsumowanie 2020 roku w sportach zimowych w załączonym materiale wideo.