Szykuje się transferowy hit! Grupa Azoty ZAKSA sięgnie po jednego z najlepszych siatkarzy świata?

Siatkówka
Szykuje się transferowy hit! Grupa Azoty ZAKSA sięgnie po jednego z najlepszych siatkarzy świata?
fot. PAP
Czy Micah Christenson (z lewej) dołączy do ZAKSY w kolejnym sezonie?

To może być jeden z najbardziej spektakularnych transferów w ostatnich latach w Pluslidze. Jak donosi jeden z włoskich dziennikarzy, Gian Luca Pasini, ekipa Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle pragnie pozyskać amerykańskiego rozgrywającego Micah Christensona.

27-letni reprezentant USA jest uważany za jednego z najlepszych rozgrywających świata. Obecnie występuje w barwach Leo Shoes Modena. Kędzierzyński klub złożył ofertę Amerykaninowi, który miałby zastąpić w ZAKSIE Benjamina Toniuttiego. Ten ma rozstać się z klubem z Opolszczyzny po zakończonym sezonie.
 

Zobacz także: Magiera: Uciekając po marzenia...

 

Christenson to absolutna gwiazda światowego formatu. Może pochwalić się wieloma sukcesami zarówno na niwie klubowej oraz reprezentacyjnej. W barwach Stanów Zjednoczonych wygrał m.in. Ligę Światową oraz Puchar Świata. Na swoim koncie ma także brązowe medale igrzysk olimpijskich i mistrzostw świata. Od 2018 roku gra w Modenie. Wcześniej występował w Cucine Lube Civitanova, z którą zdobył mistrzostwo Włoch oraz trzy medale w Lidze Mistrzów. W 2019 roku został wybrany najlepszym rozgrywającym Pucharu Świata oraz Ligi Narodów.

 
Amerykanin po sezonie 2020/2021 miałby zastąpić w Kędzierzynie-Koźle Benjamina Toniuttiego, który na Opolszczyźnie występuje od 2015 roku. Francuz z ZAKSĄ sięgnął m.in. po trzy mistrzostwa i dwa Puchary Polski. 31-letni rozgrywający nie zamierza jednak przedłużać kontraktu z dotychczasowym pracodawcą.

KN, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze