Daniel Rutkowski znowu w boksie! Zawodnik zdradził datę kolejnej walki

Sporty walki
Daniel Rutkowski znowu w boksie! Zawodnik zdradził datę kolejnej walki
fot. Polsat Sport

Daniel Rutkowski nie tak dawno obronił pasy organizacji Babilon MMA i FEN w kategorii piórkowej. Radomianin zapowiada, że teraz znowu chce spróbować swoich sił w boksie i już w pierwszej połowie 2021 roku zobaczymy go w ringu.

Igor Marczak: Podczas Polsat Boxing Night pytałem Cię, czy oglądałeś swoją walkę z Adrianem Zielińskim. Mówiłeś, że jeszcze nie, a jak jest teraz?

 

Daniel Rutkowski: No właśnie nadal nie oglądałem. Napisałem do prezesa FEN, Pawła Jóźwiaka, żeby mi udostępnił. Muszę to zobaczyć, bo wszyscy mnie chwalą, a ja tego nie widziałem.

 

Jak wyglądał u Ciebie ten okres po walce?

 

Zawsze, po każdej walce mam miesiąc przerwy. Nic nie robiłem, odpoczywałem. Ostatnio byłem w górach, pochodziłem, złapałem powietrza. Piękne widoki, żyć nie umierać. Niedługo wracam do treningów.

 

Nie przytyłeś bardzo, więc chyba tak absolutnie nie odpuściłeś?

 

Odpuściłem kompletnie. Staram się jeść wszystko, żeby głowa odpoczęła. Wiem, że zaraz powrót do ciężkiej pracy.

 

Szalony rok za Tobą. Jak byś go podsumował?

 

Cieszę się bardzo z tego, co zrobiłem. Walczyłem w boksie z jednym z najlepszych polskich pięściarzy. Walka w MMA, obrona dwóch pasów i widać było, że zrobiłem ogromny progres. Szkoda, że pandemia pokrzyżowała dużo planów, ale ja jestem szczęśliwy.

 

Ostatnio mówiłeś, że jeszcze Cię zobaczymy w boksie. Rozmowy już trwają?

 

Są rozmowy, jest data - 26 lutego. Wracam i szykuje się na kolejnego rywala.

 

W styczniu Salahdine Parnasse zmierzy się z Danielem Torresem. To tworzy nowe możliwości, a wiemy, że Ty chcesz powalczyć o pas KSW.

 

Ja chcę napisać historię, tego pragnę. Mogę to zrobić tylko walcząc z mistrzem KSW. Parnasse - Torres to świetna walka, Brazylijczyk zasłużył na tę walkę. Zobaczymy, kto wygra, a ja jak już mówiłem, chcę napisać historię.

Igor Marczak, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze