Finał Pucharu Rosji: Dynamo Moskwa - Zenit Petersburg. Relacja i wynik na żywo

Siatkówka

Czas na Finał Pucharu Rosji w siatkówce mężczyzn! Na placu boju zostały już tylko ekipy Dynama Moskwa i Zenita Petersburg, i to właśnie siatkarze tych klubów wyjdą w sobotę na parkiet. Kto okaże się silniejszy i sięgnie po trofeum? Relacja i wynik na żywo finału Pucharu Rosji w siatkówce Dinamo Moskwa - Zenit Petersburg na Polsatsport.pl.

Turniej Final Four Pucharu Rosji rozpoczął się w pierwszy dzień Świąt Bożego Narodzenia. Oba mecze półfinałowe były niesamowicie zacięte i kwestie awansu do najważniejszego meczu rozgrywek zarówno Dynamo jak i Zenit rozstrzygnęły dopiero w tie-breakach. Pierwsza z wymienionych ekip wyeliminowała Lokomotiw Nowosybirsk, natomiast prawdziwą niespodziankę sprawił Zenit, który odprawił z kwitkiem swojego imiennika z Kazania. Drużyna Bartosza Bednorza sięgała przecież po Puchar Rosji nieprzerwanie od sześciu lat, jednak reprezentant Polski wraz z kolegami, nie zdobędą siódmego z rzędu trofeum.

 

Choć odpadnięcie zespołu z Kazania może być poczytywane jako niespodzianka, to przecież zarówno Dynamo, jak i Zenit Petersburg również nie narzeka na brak w swoich szeregach gwiazd siatkówki. W pierwszej z wymienionych ekip grają przecież m.in. reprezentanci Rosji: Pawieł Pankow, Jarosław Podlesnych, Ilja Własow, Jewgienij Baranow, Anton Siomyszew, a do tego występujący w latach 2015-2019 w ZAKSIE Kędzierzyn-Koźle reprezentant Belgii Sam Deroo.

 

Po drugiej stronie siatki barw Zenita będą z kolei bronić m.in. tacy zawodnicy, jak etatowi reprezentanci "Sbornej" Dmitrij Kowalow, Iwan Jakowlew, Igor Filippow, Jegor Kliuka, Wiktor Poletajew, czy znany z występów w PlusLidze reprezentant Francji Antoine Brizard.

 

W swojej historii Dinamo pięciokrotnie sięgało po krajowy puchar - ostatni raz w 2008 roku. Z kolei dla sponsorowanej przez Gazprom ekipy z Petersburga byłby to pierwszy tego typu sukces i pierwsze trofeum do klubowej gabloty.

 

Relacja i wynik na żywo finału Pucharu Rosji w siatkówce Dynamo Moskwa - Zenit Petersburg od godziny 17.00 na Polsatsport.pl.

AŁ, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie