Premier League: Świetny mecz Arsenalu i pewna wygrana z Chelsea

Premier League: Świetny mecz Arsenalu i pewna wygrana z Chelsea.

Zajmujący 15. miejsce w tabeli Arsenal okazał się lepszy od szóstej Chelsea. Gospodarze wygrali 3:1 po golach Lacazette’a, Xhaki i Saki. Honorową bramkę dla “The Blues” zdobył Tammy Abraham. W końcówce spotkania rzutu karnego dla zespołu ze Stamford Bridge nie wykorzystał Jorginho.

“Kanonierzy” mogli objąć prowadzenie już w pierwszej minucie meczu. Wówczas tuż obok słupka uderzył Gabriel Martinelli. W 13. minucie gry niebezpiecznie z rzutu wolnego strzelał Mason Mount. Piłka po strzale Anglika otarła się o słupek bramki Bernda Leno.

W końcu w 33. minucie spotkania Reece James sfaulował w polu karnym Kierana Tierney’a.  Arbiter bez wahania wskazał na wapno. Do “jedenastki” podszedł Alexandre Lacazette. Francuski napastnik pewnie pokonał Edouarda Mendy’ego i dał swojej drużynie prowadzenie.

Dziesięć minut później kapitalnym strzałem z rzutu wolnego na 2:0 podwyższył Granit Xhaka. W pierwszej połowie Arsenal był drużyną dużo lepszą i miało to przełożenie na rezultat po pierwszych czterdziestu pięciu minutach.

Po zmianie stron Chelsea ruszyła do ataku, lecz żadna z ofensywnych akcji “The Blues” nie przyniosła efektu. W 56. minucie po raz trzeci do siatki trafili piłkarze Artety. Bukayo Saka prawdopodobnie chciał dośrodkować piłkę w pole karne, ale powstał z tego strzał, po którym piłka odbiła się od słupka i wpadła do bramki Chelsea.

Kilka minut później bliski podwyższenia prowadzenia był Martinelli. Tym razem świetną interwencją popisał się Mendy. “Kanonierzy” mieli potem jeszcze kilka okazji do zdobycia czwartego gola. Świetne szanse zmarnowali Lacazette, Elneny oraz Holding. W 87. minucie gola dla “The Blues” zdobył Tammy Abraham. Piłkę w pole karne dogrywał Callum Hudson-Odoi.

Zawodnicy Franka Lamparda ruszyli do ataku. W doliczonym czasie gry sędzia odgwizdał rzut karny dla “The Blues”. “Jedenastki” nie wykorzystał jednak Jorginho. Reprezentant Włoch oddał strzał, który z łatwością obronił Leno. Po pięciu minutach doliczonego czasu arbiter zakończył mecz. Arsenal niespodziewanie pokonał Chelsea.

W pozostałych spotkaniach Leicester City zremisowało u siebie z Manchesterem United 2:2. Z kolei grająca przez całą drugą połowę w osłabieniu Aston Villa pokonała 3:0 Crystal Palace. Natomiast spotkanie Fulham z Southampton zakończyło się podziałem punktów. Na Craven Cottage nie padła żadna bramka.

Arsenal - Chelsea 3:1 (2:0)

Bramki: Lacazette 34 (rz.k.), Xhaka 44, Saka 56 - Abraham 87