EBL: Arged BMSlam Stal górą w zaciętym meczu z Polpharmą

Jakub Garbacz koszykarz Arged BMSlam Stal Ostrów Wielkopolski.

Arged BMSlam Stal Ostrów Wielkopolski pokonała Polpharmę Starogard Gdański 81:75 w meczu 18. kolejki Energa Basket Ligi. Jakub Garbacz i Josip Sobin byli liderami drużyny prowadzonej przez trenera Igora Milicicia.

Gospodarze rewelacyjnie weszli w to spotkanie, a dzięki trafieniom Josipa Sobina oraz Jakuba Garbacza rozpoczęli od 9:0. Później ta przewaga rosła nawet do 12 punktów dzięki akcji Jarosława Mokrosa. Polpharma się nie poddawała, a trójki Sebastiana Kowalczyka oraz Grzegorza Surmacza pozwalały jej wracać do gry. Po 10 minutach było już więc tylko 20:17. Trevon Allen na początku drugiej kwarty doprowadził do remisu, a Haney dawał ekipie ze Starogardu Gdańskiego minimalną przewagę. Arged BMSlam Stal za chwilę zmieniała sytuację na swoją korzyść, ale nie miała już takiej swobody w ofensywie. M.in. dzięki trafieniom Sobina i Greena po pierwszej połowie było ostatecznie 36:31.

Dzięki trafieniu Joe Furstingera na początku trzeciej kwarty zespół trenera Roberta Skibniewskiego zbliżał się nawet na punkt. Po chwili akcja Trevona Allena ponownie dawała tej ekipie przewagę. Jakub Garbacz i Armani Moore nieco uspokoili sytuację gospodarzy, ale Polpharma nadal była w grze. Po trójce Sebastiana Kowalczyka przegrywała tylko 56:60 po 30 minutach. W kolejnej części meczu przyjezdni wracali na prowadzenie dzięki trafieniu Grzegorza Surmacza. “Piąty bieg” włączyć musiał Garbacz, który błyskawicznie odrobił te straty. Na dwie minuty przed końcem ponownie był remis, ale w kolejnych akcjach trafiali Moore i Sobin, a to dawało pięć punktów przewagi ostrowianom. Ostatecznie zwyciężyli 81:75.

Najlepszym graczem gospodarzy był Jakub Garbacz z 19 punktami i 8 zbiórkami. W ekipie gości wyróżniał się Grzegorz Surmacz z 19 punktami i 8 zbiórkami.