Kolejny zaskakujący ruch w TAURON Lidze. Nowy trener poprowadzi beniaminka

Siatkówka
Kolejny zaskakujący ruch w TAURON Lidze. Nowy trener poprowadzi beniaminka
fot. Cyfrasport
Wojciech Kurczyński został nowym trenerem Jokera Świecie.

Wojciech Kurczyński został nowym trenerem beniaminka TAURON Ligi Jokera Świecie. 31-latek funkcję pierwszego szkoleniowca przejął po Marcinie Wojtowiczu, a rozpocznie ją drugiego stycznia.

Nowy szkoleniowiec Jokerek dotychczas związany był z klubem z Wrocławia. Najpierw w latach 2013-16 był statystykiem w Impelu Wrocław. Wtedy zespół ten sięgnął po wicemistrzostwo Polski (2014 rok) i brązowy medal (2016). Przez kolejne trzy sezony Kurczyński pełnił rolę drugiego trenera. W sezonie 2019/20 został pierwszym szkoleniowcem #VolleyWrocław. W przerwanych przez pandemię rozgrywkach zajął z siatkarkami z Wrocławia 11. miejsce wyprzedzając Wisłę Warszawa. W obecnym sezonie Wojciech Kurczyński prowadził zespół ze stolicy Dolnego Śląska w 13 spotkaniach, w tym przeciw Jokerowi (3:2). Dorobek w nich to 3 zwycięstwa i 10 porażek. Dziewięć zdobytych punktów dało 10. miejsce w tabeli. Szkoleniowiec podał się do dymisji 18 grudnia, a zarząd klubu ją przyjął.

 

Zobacz także: Podsumowanie 2020: Siatkówka kobiet

 

Z klubem ze Świecia Kurczyński związał się kontraktem do końca sezonu z opcją przedłużenia na kolejny rok. Umowa obowiązywać będzie od 1 stycznia 2021 r., a pierwszy trening szkoleniowiec poprowadzi dzień później. W turnieju w Częstochowie funkcję „pierwszego” pełnił będzie Mikołaj Mariaskin.

NP, Informacja prasowa

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze