Michał Sokołowski zapewnił zwycięstwo De'Longhi Treviso

Reprezentant Polski Michał Sokołowski rzutem na cztery sekundy przed końcem czwartej kwarty zapewnił wyjazdową wygraną De’Longhi Treviso z Openjobmetis Varese 80:79 w meczu 13. kolejki włoskiej ligi koszykarzy.

Skrzydłowy przebywał na parkiecie 32 minuty i zdobył 10 pkt, miał także osiem zbiórek, trzy asysty i trzy straty. Trafił ze stuprocentową skutecznością rzuty za dwa punkty - cztery razy oraz obydwa wolne. Spudłował natomiast wszystkie cztery próby zza linii 6,75 m.

Najwięcej punktów dla Treviso rzucił były kadrowicz, naturalizowany Amerykanin 38-letni David Logan - 23. Wśród rywali najlepsi byli Amerykanin Toney Douglas - 24 i 40-letni wicemistrz świata Argentyńczyk Luis Scola - 19 pkt i 10 zbiórek.

We Włoszech Sokołowski rozegrał osiem meczów i ma średnio 10,6 pkt, 5,3 zbiórki oraz 2 asysty. Najlepszy polski koszykarz w minionym sezonie obecne rozgrywki rozpoczął z dziewięcioma udanymi występami w Energa Basket Lidze w barwach Legii Warszawa - miał średnio 12,2 pkt, 6 zb., 4,7 as.

Drużyna De’Longhi w 12 spotkaniach Lega A odniosła sześć zwycięstw i przegrała tyle samo spotkań. Zajmuje ósme miejsce w 16-zespołowej stawce. Prowadzi euroligowy zespół Armani Mediolan (11-1).