Podsumowanie 2020: Boks (WIDEO)

Sporty walki
Podsumowanie 2020: Boks (WIDEO)
fot. Polsat Sport
Podsumowanie 2020: Boks (WIDEO)

To nie był udany rok dla polskich pięściarzy. Ewa Brodnicka straciła pas mistrzyni świata i przegrała pierwszą walkę w karierze. Smak pierwszej porażki poznało jeszcze czworo zawodników.

Rok zaczął się od kuriozalnej gali w Kinszasie. Ilunga Makabu na punkty wygrał z Michałem Cieślakiem i zdobył pas WBC w wadze junior ciężkiej. Polak przegrał pierwszy raz w karierze. Miesiąc później poznaliśmy nowego króla w nomen omen królewskiej kategorii. Tyson Fury w rewanżu zdetronizował Deontaya Wildera i zdobył pas WBC.
 
Niestety pierwszej porażki w karierze doznał Adam Kownacki, którego znokautował Robert Helenius.
 
Ewa Brodnicka, w marcu obroniła mistrzostwo świata w wadze super piórkowej, ale w październiku straciła tytuł już na ważeniu. Na dodatek doznała pierwszej w karierze porażki, z Mikaelą Mayer.  
 
Po wiosennym lockdownie wróciły gale, ale bez udziału publiczności.

Zobacz także. Polsat Boxing Night: Wyniki i skróty walk
 
Z końcem roku pojedynek o pas WBO International w wadze junior ciężkiej Nikodem Jeżewski przegrał z Lawrence'em Okolie'em. To pierwsza w karierze porażka Polaka, który zastąpił chorego na koronawirusa Krzysztofa Głowackiego. Tydzień później w Hollywood Kamil Szeremeta został rozbity i sędzia po siódmej rundzie zakończył jego nierówną walkę z mistrzem świata IBF i IBO w wadze średniej Giennadijem Gołowkinem. To także pierwsza w karierze przegrana Szeremety.
 
 
W tym roku zdążyli wrócić najlepsi pięściarze świata. Terence Crawford przed czasem rozprawił się z Kellem Brookiem i obronił pas WBO w wadze półśredniej, a Saul Alvarez wyraźnie na punkty pokonał Calluma Smitha i jest teraz mistrzem WBC oraz WBA w wadze super średniej. Swoje pasy w wadze ciężkiej obronił Anthony Joshua, który znokautował Kubrata Puleva.
 
Artur Łukaszewski, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze