Puchar Kontynentalny w skokach narciarskich: Zwycięstwo Jakuba Wolnego w Engelbergu

Jakub Wolny podczas mistrzostw Polski w skokach narciarskich.

Jakub Wolny wygrał konkurs Pucharu Kontynentalnego w skokach narciarskich, który odbył się w szwajcarskim Engelbergu. Ósme miejsce zajął Paweł Wąsek, a jedenaste - Tomasz Pilch.

Wolny w pierwszej próbie skoczył na odległość 127 m, a w drugiej - 133,5 m. Łącznie uzyskał 271,4 pkt i nieznacznie - o 0,9 pkt - wyprzedził Słoweńca Tilena Bartola.

Trzecie miejsce zajął słynny Austriak Gregor Schlierenzauer - 265,4 pkt.

W finałowej serii wystąpiło pięciu Polaków. Oprócz Wolnego, Wąska i Pilcha również Stefan Hula (21. miejsce) oraz Jarosław Krzak (28.). Awansu nie wywalczył 47. Arkadiusz Jojko.

Na poniedziałek zaplanowano drugi konkurs w Engelbergu.

Liderem klasyfikacji generalnej Pucharu Kontynentalnego jest Austriak Jan Hoerl (260 pkt), a najlepszy z biało-czerwonych - Wolny - plasuje się na trzeciej pozycji (223).