SuperLega: Pewne zwycięstwo ekipy Wilfredo Leona

Pewne zwycięstwo ekipy Wilfredo Leona.

W jednym z niedzielnych meczów włoskiej SuperLegi ekipa Top Volley Cisterna przegrała na własnym parkiecie z Sir Safety Conad Perugia 0:3. Goście dominowali w każdym z setów i w pełni zasłużenie zainkasowali trzy punkty.

Zdecydowanymi faworytami tej konfrontacji byli przyjezdni. Wystarczy powiedzieć, że podopieczni Vitala Heynena to liderzy tabeli, podczas gdy siatkarze Top Volley zamykają ligową stawkę. Różnica klas w starciu dwóch drużyn z dwóch przeciwległych biegunów tabeli była widoczna zwłaszcza w pierwszym secie.

Wilfredo Leon i spółka przystąpili do tego meczu podrażnieni porażką z Cucine Lube Civitanova 2:3. Z tego powodu siatkarze z Perugii spędzili święta w nieco minorowych nastrojach i z pewnością byli już myślami na parkiecie, aby jak najszybciej poszukać rehabilitacji.

W pierwszej partii tylko przez pierwszych kilka akcji gra toczyła się w wyrównany sposób. W dalszej fazie goście konsekwentnie powiększali przewagę, a końcowy rezultat 25:14 dla Perugii mówi sam za siebie.

Liderzy tabeli byli tego dnia lepsi w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła, począwszy od zagrywki, poprzez grę blok-obrona, a skończywszy na ataku. W drugim secie ekipa Heynena także szybko odskoczyła na kilka "oczek" i kontrolowała przebieg wydarzeń. Efekt? Triumf tym razem 25:19.

Siatkarze Cisterny na ligowe zwycięstwo czekają od października i mało prawdopodobne było, aby fatalna seria porażek została przerwana tuż po świętach. Trzecia odsłona była ku temu ostatnią szansą. Gospodarze zaczęli dobrze - od prowadzenia 5:2. Adwersarze błyskawicznie doprowadzili do remisu, a następnie sami odskoczyli na kilka punktów. Trzeba jednak zaznaczyć, że trzeci set należał do najbardziej wyrównanych w całym spotkaniu. Jeszcze przy stanie 16:15 dla Perugii kibice gospodarzy mogli liczyć na sprawienie niespodzianki. W dalszej fazie rywalizacji uczestnik Ligi Mistrzów wrzucił jednak wyższy bieg i ostatecznie zapewnił sobie zwycięstwo 25:21 oraz w całym meczu 3:0.

Dla obu ekip było to ostatnie spotkanie ligowe w tym roku.

Top Volley Cisterna - Sir Safety Conad Perugia 0:3 (14:25, 19:25, 21:25)