Turniej Czterech Skoczni: Klemens Murańka zakażony koronawirusem

Klemens Murańka podczas mistrzostw Polski w skokach narciarskich.

Niemiecki sanepid poinformował, że Klemens Murańka uzyskał pozytywny wynik testu na koronawirusa. 26-latek został odizolowany od reszty drużyny i nie wystartuje w poniedziałkowych kwalifikacjach do pierwszego konkursu Turnieju Czterech Skoczni w Oberstdorfie. Na razie nie wiadomo, co z występem reszty Polaków.

Według napływających z Niemiec doniesień Murańka czuje się dobrze i przechodzi zakażenie bezobjawowo.

Murańka zaliczył udany start sezonu. Zawodnik z Zakopanego w pierwszym konkursie w Ruce uplasował się na 9. miejscu. W ostatnich zawodach w Engelbergu zajął 22. lokatę. Dotąd w trwającym sezonie 26-latek uzbierał 47 punktów w Pucharze Świata.

Koronawirus od początku sezonu utrudnia rywalizację skoczkom narciarskim. Kilka tygodni temu na kwarantannę trafiła cała pierwsza reprezentacja Austrii. COVID-19 wykryto również u mistrza świata w lotach Karla Geigera. Wszystko jednak wskazuje na to, że Niemiec wystąpi w zbliżającym się Turnieju Czterech Skoczni.