EBL: Pewne zwycięstwo Pszczółki Start Lublin nad Asseco Arką Gdynia

Koszykarze z Lublina odnieśli 12. zwycięstwo w sezonie, ósme na swoim parkiecie

Pszczółka Start Lublin pokonała Asseco Arkę Gdynia 76:61 (19:11, 16:21, 24:17, 17:12) w ostatnim niedzielnym spotkaniu Energa Basket Ligi. Najlepszym graczem gospodarzy był Mateusz Dziemba z 16 punktami, 11 zbiórkami i trzema asystami. W ekipie gości wyróżniał się Filip Dylewicz, który zdobył 17 punktów, miał 10 zbiórek i dwie asysty.

Początek spotkania należał do lublinian, którzy po trafieniach Kacpra Borowskiego prowadzili już 7:0. Odpowiadali na to Michał Pluta i debiutujący w Asseco Arce Jakub Kobel, ale po chwili swoimi akcjami reagował Kamil Łączyński. Ostatecznie dzięki rzutowi Dziemby po 10 minutach było 19:11.

W drugiej kwarcie po trójce Bartłomieja Pelczara przewaga Pszczółki Startu urosła nawet do 15 punktów. Gdynianie mieli swoje momenty, poprawili się w obronie, a po trafieniach Bartłomieja Wołoszyna i Dylewicza zbliżyli się na cztery punkty. Dzięki akcji Marcina Kowalczyka po pierwszej połowie było tylko 35:32 dla gospodarzy.

W kolejnej części meczu po trafieniach Adama Hrycaniuka Asseco Arka przegrywała zaledwie dwoma punktami. Zespół trenera Davida Dedka odpowiedział na to serią 7:0, dzięki czemu ponownie mógł opanować sytuację. Po późniejszych rzutach wolnych Martinsa Laksy przewaga wzrosła nawet do 10 punktów. Po 30 minutach było 59:49.

W ostatniej części spotkania niewiele się zmieniało. Yannick Franke zaczął trafiać, a to oznaczało, że ekipa trenera Przemysława Frasunkiewicza nie miała już szans na odrabianie strat. Cały czas świetny był Dziemba, a Pszczółka Start ostatecznie zwyciężyła 76:61.

Pszczółka Start Lublin - Asseco Arka Gdynia 76:61 (19:11, 16:21, 24:17, 17:12)

Pszczółka Start Lublin: Mateusz Dziemba 16, Kamil Łączyński 14, Yannick Franke 14, Kacper Borowski 9, Roman Szymański 8, Martins Laksa 8, Bartłomiej Pelczar 3, Damian Jeszke 2, Joshua Sharma 2, Sherron Dorsey-Walker 0.

Asseco Arka Gdynia: Filip Dylewicz 17, Jakub Kobel 14, Bartłomiej Wołoszyn 11, Adam Hrycaniuk 9, Michał Pluta 3, Mateusz Kaszowski 3, Michał Kołodziej 2, Marcin Kowalczyk 2, Marcin Malczyk 0.