Klemens Murańka o zakażeniu koronawirusem: Bardzo mi przykro

Klemens Murańka

Klemens Murańka nie wystartuje w rozpoczynającym się w tym tygodniu Turnieju Czterech Skoczni. Test na obecność koronawirusa wykazał zakażenie w organizmie polskiego skoczka. Murańka skomentował ten fakt na Instagramie. - Bardzo mi przykro, ale stało się... - napisał.

Polskę w 69. edycji TCS miało reprezentować siedmiu zawodników. Wybrańcami trenera Michala Dolezala byli: Piotr Żyła, Kamil Stoch, Dawid Kubacki, Andrzej Stękała, Aleksander Zniszczoł, Klemens Murańka i Maciej Kot. Trener reprezentacji Polski musi jednak zmienić plany ze względu na zakażenie koronawirusem u Murańki.

26-latek został odizolowany od reszty drużyny i nie wystartuje w poniedziałkowych kwalifikacjach do pierwszego konkursu Turnieju Czterech Skoczni w Oberstdorfie. W poniedziałek zapadła decyzja, że pozostali Polacy również nie będą skakać w premierowych zawodach prestiżowego cyklu.

Jak na razie Murańka przechodzi koronawirusa bezobjawowo. Sam zainteresowany potwierdził medialne doniesienia we wpisie na Instagramie.

Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez Klimek Murańka (@klems221.5)

26-latek zaliczył udany start sezonu. Zawodnik z Zakopanego w pierwszym konkursie w Ruce uplasował się na 9. miejscu. W ostatnich zawodach w Engelbergu zajął 22. lokatę. Dotąd w trwającym sezonie 26-latek uzbierał 47 punktów w Pucharze Świata.