PK w skokach: Wąsek szósty, Wolny siódmy w Engelbergu

Paweł Wąsek zajął szóste miejsce w konkursie Pucharu Kontynentalnego w skokach narciarskich.

Paweł Wąsek zajął szóste, a zwycięzca z niedzieli Jakub Wolny - siódme miejsce w konkursie Pucharu Kontynentalnego w skokach narciarskich w szwajcarskim Engelbergu. Zwyciężył Austriak Maximilian Steiner.

W poniedziałek Wąsek uzyskał 130 i 137,5 m, zaś Wolny - 128,5 i 133,5. Steinerowi zwycięstwo dały skoki na 135 i 143 m.

Na 23. pozycji sklasyfikowany został Tomasz Pilch (120,5 i 126,5 m), na 29. Stefan Hula (121,5 i 119,5 m), natomiast Arkadiusz Jojko i Jarosław Krzak nie zmieścili się w czołowej trzydziestce.

Drugi był Słoweniec Tilen Bartol (135 i 139,5), a na trzecim miejscu uplasował się Austriak Manuel Fettner (134 i 140).

Na czele klasyfikacji generalnej jest Austriak Stefan Rainer z dorobkiem 284 punktów. Najlepszym z Polaków jest Wolny, który zgromadził 259 i jest trzeci.