Reprezentacja Szkocji wybrała bazę na ME 2021

Piłka nożna
Reprezentacja Szkocji wybrała bazę na ME 2021
fot. PAP
Reprezentacja Szkocji wybrała bazę na ME 2021.

Mimo dwóch meczów zaplanowanych w Glasgow, piłkarska reprezentacja Szkocji będzie miała bazę na "północy Anglii" podczas przyszłorocznych mistrzostw Europy – poinformowała tamtejsza prasa.

W dwustopniowych barażach, tj. półfinale i finale, Szkocja wygrała rzutami karnymi z Izraelem i Serbią. Po raz pierwszy od 24 lat drużyna narodowa tego kraju wystąpi w ME. W grupie D rywalami będą: Anglia, Chorwacja, Czechy.

 

Jak donoszą szkockie media, mimo gier w Glasgow z Czechami (14 czerwca) i Chorwacją (22 czerwca), Szkoci zdecydowali się na bazę w północnej Anglii. Dokładne miejsce nie zostało ujawnione. Z Anglikami zmierzą się 18 czerwca w Londynie.

 

Zobacz także: Standard Liege zwolnił trenera Montaniera

 

- Jesteśmy przekonani, że obóz w sąsiednim kraju może pomóc w pisaniu historii – stwierdził na łamach „Daily Record” selekcjoner Steve Clarke. Szkocka reprezentacja nigdy nie awansowała do fazy pucharowej mistrzostw świata lub kontynentu.

 

A co ciekawe, rywale już wybrali swoje bazy w Szkocji – Czesi w Edynburgu (w ośrodku Oriam zazwyczaj trenują Szkoci), a Chorwaci w St. Andrews.

 

Polska rywalizację na Euro 2021 rozpocznie 14 czerwca od meczu ze Słowacją. W grupie E rywalami podopiecznych trenera Jerzego Brzęczka będą jeszcze Hiszpanie (19 czerwca) oraz Szwedzi (23 czerwca).

NP, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze