SuperLega: Szykują się ciekawe zmiany. Nowa formuła play-off

Siatkówka
SuperLega: Szykują się ciekawe zmiany. Nowa formuła play-off
fot. Sir Safety Perugia
Nowa formuła play-off w rozgrywkach SuperLegi.

Od wielu tygodni we włoskiej lidze prowadzone są dyskusje na temat zmiany formatu rozgrywania fazy play-off. Według włoskich mediów władze SuperLegi doszły do porozumienia i zdecydowały, że po sezonie zasadniczym w kolejnym etapie weźmie 11 drużyn. Jedyne czego jeszcze brakuje to zatwierdzenie formatu przez Fipav.

Po zakończeniu rund zasadniczych SuperLegi ma nastąpić bezprecedensowa faza play-off. Udział w niej weźmie aż 11 z 12 drużyn włoskiej ekstraklasy. Ostatni zespół tabeli nie będzie w niej uczestniczył, ale też nie spadnie do niższej klasy rozgrywkowej. Będzie za to mógł wrócić do rywalizacji w trzecim etapie i walczyć o miejsce w Challenge Cup.

 

 

Pięć czołowych ekip awansuje bezpośrednio do ćwierćfinałów. W nich nic się nie zmieni. Lider zmierzy się z drużyną z ósmego miejsca, drugie miejsce z siódmym, trzecie z szóstym itd. Najpierw jednak pierwsza faza wyłoni trzy kolejne ekipy, które będą miały szansę walczyć o mistrzostwo Włoch.

 

Zobacz także: Leon szaleje we Włoszech! Przyjmujący liderem rankingu

 

Drużyny plasujące się na pozycjach 6-11 zagrają w parach do dwóch zwycięstw. Wygrani zmierzą się z pozostałymi klubami. Półfinałowe i finałowe konfrontacje odbędą się w niezmienionej formule i gra będzie się toczyć do trzech wygranych meczów.

NP, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie