Turniej Czterech Skoczni: Maciej Kot wymownie skomentował decyzję o wykluczeniu polskiej kadry. "Brak słów"

Zimowe
Turniej Czterech Skoczni: Maciej Kot wymownie skomentował decyzję o wykluczeniu polskiej kadry. "Brak słów"
Fot. PAP
Maciej Kot skomentował kontrowersyjną decyzję niemieckiego sanepidu.

Polscy skoczkowie nie wystąpią w pierwszym konkursie 69. Turnieju Czterech Skoczni w Oberstdorfie. Decyzją niemieckiego sanepidu Biało-Czerwoni zostali wykluczeni z zawodów po tym jak wykryto zakażenie koronawirusem u Klemensa Murańki. Kontrowersyjne rozstrzygnięcie krótko i wymownie skomentował członek polskiej kadry Maciej Kot.

W mediach społecznościowych zawrzało po kontrowersyjnej decyzji organizatorów pierwszego konkursu Turnieju Czterech Skoczni w Oberstdorfie. Większość dziennikarzy, ekspertów, a nawet sami zawodnicy wprost krytykują decyzję podjętą przez niemiecki sanepid wykluczającą nie tylko zakażonego Klemensa Murańkę, ale także resztę zawodników, których testy dały negatywny wynik. Krótką, choć wymowną opinią na temat całego zdarzenia podzielił się również Maciej Kot - członek polskiej kadry narodowej.

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Maciej Kot (@maciejkot)


"Brak słów" - napisał na Instagramie reprezentant kraju, dodając do swojego posta zdjęcie w maseczce. Przypomnijmy, że wcześniej na temat odwołania udziału polskiej kadry wypowiedział się także Piotr Żyła, który nie tylko skrytykował decyzję organizatorów niemieckiego konkursu, ale także podzielił się okolicznościami w jakich została ona podjęta (pisownia oryginalna - przyp. red.).

 

ZOBACZ TAKŻE: Piotr Żyła zdradził, dlaczego cała kadra nie wystartuje w Oberstdorfie. "Kabaret"


- Ciekawa sytuacja. Robisz test w Wigilie Negarywny. Jedziesz dzień wcześniej na Turne specjalnie żeby zrobić test- Negatywny. Powtarzasz test 3 godziny przed treningiem oficjalnym- Negatywny. I nie możesz startować, bo jesteś w pokoju z Maćkiem Kotem (3x Negatywny wynik testu) który podobno siedział na posiłku na przeciwko Klimka Murańki, któremu test wyszedł troche pozytywny. A drugi jego test pewnie bedzie wiedzór jak już sie nie zakwalikujemy. Podsumowując: Pozytywny. Kabaret - napisał Żyła, okraszając wpis mnóstwem emotikonek.

 

ZOBACZ TAKŻE: Jest szansa na start Polaków w Garmisch-Partenkirchen


Przypomnijmy, że brak Polaków na inaugrację Turnieju Czterech Skoczni praktycznie oznacza pozbawienie ich szans na najlepszy wynik i realną rywalizację z innymi państwami. Takiego zdania jest niemiecka agencja prasowo-informacyjna dpa, która jako pierwsza podała informację o tym, że Polacy nie wystartują w Oberstdorfie. "Stoch i Kubacki, dwóch skoczków z grona faworytów, wypadają już przed pierwszymi zawodami. (...) Zależnie od tego, jakie wyniki dadzą kolejne testy, jest możliwe, że Polacy w którymś momencie przystąpią do Turnieju Czterech Skoczni, ale po nieobecności na inaugurację szans na zwycięstwo już nie mają".

 

PI, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie