Turniej Czterech Skoczni: Jest szansa na start Polaków w Garmisch-Partenkirchen

Zimowe
Turniej Czterech Skoczni: Jest szansa na start Polaków w Garmisch-Partenkirchen
fot. PAP
Dawid Kubacki przed rokiem był trzeci w Ga-Pa

Prezes Śląsko-Beskidzkiego Związku Narciarskiego Andrzej Wąsowicz poinformował Polską Agencję Prasową, że jest szansa na start Polaków w drugim konkursie TCS, w Garmisch-Partenkirchen. W związku z pozytywnym wynikiem testu Klemensa Murańki na koronawirusa zostali wykluczeni z pierwszego.

Według jego słów, polska kadra czeka w Niemczech na wynik kolejnego testu Murańki. Jeśli będzie tym razem negatywny, to istnieje szansa na uniknięcie kwarantanny i rozpoczęcie „spóźnionej” rywalizacji w Turnieju Czterech Skoczni (od drugiego konkursu). Oczywiście, będzie to oznaczać, że Polacy nie będą mieli szans na zajęcie czołowych lokat w końcowej klasyfikacji tego cyklu.

 

Reprezentacja Polski nie wystartuje w niemieckim Oberstdorfie w zawodach Pucharu Świata w skokach narciarskich, inaugurujących jednocześnie TCS. Taką decyzję podjęto w związku z pozytywnym wynikiem testu Murańki.

 

Zdaniem Wąsowicza byłaby „wielka szkoda” gdyby się spełnił czarny scenariusz i najlepsi polscy skoczkowie zostali wykluczeni także z konkursu w niemieckim Garmisch-Partenkirchen

 

„Mieliśmy prawo oczekiwać, iż nasi zawodnicy będą walczyć o czołowe lokaty. Miała to być, po mistrzostwach świata w lotach narciarskich, kolejna ważna impreza. Rozczarowani będą też polscy kibice, którzy liczyli na dobry wynik. Zapewne w Polsce spadnie oglądalność tego wydarzenia" - powiedział szef ŚBZN.

 

ZOBACZ TAKŻE: Turniej Czterech Skoczni: Kiedy są konkursy? Terminarz zawodów

 

Jego zdaniem w takiej sytuacji realnym rozwiązaniem będzie, że w konkursach w Innsbrucku i Bischofshofen wezmą udział Biało-Czerwoni, którzy obecnie startują w Pucharze Kontynentalnym w Engelbergu.

 

Dodał iż powinno się z całej sprawy wyciągnąć lekcję i umożliwić sportowcom zaszczepienie się przeciwko COVID-19.

 

W siedmioosobowej polskiej kadrze na TCS znaleźli się również: Kamil Stoch, Piotr Żyła, triumfator poprzedniej edycji Dawid Kubacki, Andrzej Stękała, Aleksander Zniszczoł i Maciej Kot.

 

 

Cała rozmowa z Andrzejem Wąsowiczem w załączonym materiale wideo.

psl, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie