Turniej Czterech Skoczni: Niemcy wystartują pomimo koronawirusa w kadrze

Zimowe
Turniej Czterech Skoczni: Niemcy wystartują pomimo koronawirusa w kadrze
Fot. PAP
Niemieccy skoczkowie wystartują pomimo wykrycia przypadku koronawirusa wśród członków kadry.

Niemieccy skoczkowie wystartują w pierwszym konkursie Turnieju Czterech Skoczni w Oberstdorfie mimo wykrycia koronawirusa u fizjoterapeuty. Przypomnijmy, że w poniedziałek niemiecki sanepid podjął decyzję o wykluczeniu Polaków z pierwszego konkursu z powodu pozytywnego wyniku testu Klemensa Murańki.

Portal skispringen.com poinformował, że podczas tych samych testów, które przechodzili Polacy, pozytywny wynik uzyskał jeden z członków sztabu niemieckiej kadry. Od razu poinformowano, że nie ma to wpływu na resztę zawodników.


ZOBACZ TAKŻE: Jest szansa na start Polaków w Garmisch-Partenkirchen podczas TCS


- Zgodnie z wszelkimi regulaminami organizatora, departamentu zdrowia i personelu medycznego Niemieckiego Związku Narciarskiego wszystkie niezbędne środki ochronne zostały podjęte od razu - przekazała niemiecka federacja.


Precyzyjna odpowiedź na pytanie kto konkretnie jest zarażony w niemieckiej kadrze padła na konferencji prasowej. Okazało się, że pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa uzyskał fizjoterapeuta, ale nie stanowi to zagrożenia, bowiem... nie miał on kontaktu z resztą zespołu.


- To decyzja lokalnych władz sanitarnych. Wierzymy im, a poza tym było przeprowadzone dogłębne dochodzenie odnośnie tego, czy był bezpośredni kontakt z zawodnikami - powiedział sekretarz generalny zawodów w Oberstdorfie.

 

ZOBACZ TAKŻE: Piotr Żyła zdradził, dlaczego cała kadra nie wystartuje w Oberstdorfie. "Kabaret"


Przypomnijmy, że podobne środki bezpieczeństwa oraz natychmiastową izolację zastosowała polska kadra, ale niemiecki sanepid uznał je za niewystarczające i podjął decyzję o wykluczeniu Polaków z pierwszego konkursu Turnieju Czterech Skoczni w Oberstdorfie.

PI, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze