Wilfredo Leon szaleje we Włoszech! Przyjmujący liderem rankingu

Siatkówka
Wilfredo Leon szaleje we Włoszech! Przyjmujący liderem rankingu
fot. Cyfrasport
Wilfredo Leon jest liderem rankingu najlepiej punktujących zawodników SuperLegi.

Nikt nie ma wątpliwości, że Wilfredo Leon jest siatkarzem światowego formatu. W ubiegłym meczu przyjmujący po raz kolejny brylował na boisku SuperLegi i zgarnął 11. już statuetkę MVP w tym sezonie. Reprezentant Polski jest także liderem rankingu najlepiej punktujących zawodników włoskiej ekstraklasy.

Leon już w drugi dzień Świąt udał się na wyjazdowe spotkanie do Cisterny, gdzie w ramach 16. kolejki SuperLegi jego Sir Safety Conad Perugia zmierzył się z miejscowym Top Volley. Podopieczni trenera Vitala Heynena pewnie wygrali 3:0 (25:14, 25:19, 25:21), a naturalizowany Polak zakończył starcie z 12 punktami. Trzy z nich zdobył blokiem, a jeden serwisem. Atakował z 57-procentową skutecznością. Taki dorobek przyniósł Leonowi 11. nagrodę MVP w tym sezonie. Jest to dziewiąta nagroda przyjmującego w bieżących rozgrywkach ligi włoskiej.

 

Zobacz także: SuperLega: Pewne zwycięstwo ekipy Wilfredo Leona

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Wilfredo León Venero (@wilfredo_leon_official)

 

Na tym nie koniec. Polski przyjmujący w generalnej klasyfikacji najlepiej punktujących SuperLegi zakończy rok na pierwszym miejscu. Przyjmujący zanotował na swoim koncie 295 punktów. Tuż za nim plasuje się siatkarz Itas Trentino Abdel-Aziz Nimir. Holender zdobył 266 "oczek". Na trzeciej pozycji znajduje się Stern Toncek. Zawodnik Kioene Padova zainkasował 259 punktów.

 

Perugia wygrywa praktycznie wszystkie mecze w tegorocznych rozgrywkach. Bilans 14 zwycięstw i dwóch porażek daje ekipie Heynena 43 punkty oraz pierwsze miejsce w tabeli. O kolejny triumf Sir Safety Conad powalczy 3 stycznia, kiedy to podejmie drużynę Itas Trentino.

NP, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze