Alpejski PŚ: Cochran-Siegle wygrał supergigant w Bormio

Ryan Cochran-Siegle odniósł pierwsze zwycięstwo w zawodach Pucharu Świata

Amerykanin Ryan Cochran-Siegle wygrał w Bormio supergigant alpejskiego Pucharu Świata. Drugie miejsce zajął Austriak Vincent Kriechmayr, a trzecie Norweg Adrian Smiseth Sejersted.

28-letni Amerykanin odniósł pierwsze pucharowe zwycięstwo w karierze, a po raz drugi stanął na podium. Jego sukces jest tym bardziej niespodziewany, że doświadczonego Kriechmayra wyprzedził aż o 0,74 s, a Sejersteda o 0,94.

Prowadzenie w klasyfikacji generalnej PŚ utrzymał 12. we wtorek Francuz Alexis Pinturault. Liderem punktacji supergiganta po trzech zawodach jest Szwajcar Mauro Caviezel.

W środę w Bormio odbędzie się zjazd. Początkowo zawody w tym włoskim kurorcie miały się odbyć w poniedziałek i wtorek, ale ze względu na warunki atmosferyczne zostały przesunięte. Zamieniono też kolejność konkurencji.