EBL: Zastal Enea BC Zielona Góra pewnie pokonał Kinga Szczecin

Koszykarze z Zielonej Góry wygrali piętnasty mecz z siedemnastu rozegranych w obecnym sezonie EBL

King Szczecin przegrał z Zastalem Enea BC Zielona Góra 80:99 (22:32, 21:26, 16:21, 21:20) w meczu 19. kolejki Energa Basket Ligi. Już w pierwszej kwarcie goście uzyskali sporą przewagę, którą w dwóch kolejnych jeszcze powiększyli. Koszykarze trenera Jesusa Ramireza byli lepsi tylko w ostatniej części meczu. Najlepszym strzelcem gości był Iffe Lundberg z 24 punktami i pięcioma asystami. W ekipie Kinga wyróżnił się Michael Fakuade z 16 punktami, czterema zbiórkami, trzema asystami i dwoma blokami.

Początek spotkania był bardzo wyrównany, a King zdobył nawet przewagę po akcji 2+1 Fakuade. Zielonogórzanie jednak szybko zbudowali prowadzenie, a pomagał w tym głównie Lundberg. Po kolejnych akcjach Duńczyka goście uciekli na osiem punktów. Później z dystansu trafiał Łukasz Koszarek, a Zastal Enea po 10 minutach wygrywał 32:22.

W drugiej kwarcie przewaga przyjezdnych urosła do 15 punktów po rzucie Rolandsa Freimanisa. Szczecinianie mogli liczyć na Fakuade, a po akcji Wojciecha Czerlonki lekko zmniejszali straty. W ważnych momentach nie do zatrzymania był jednak Lundberg, a to oznaczało, że ekipa trenera Żana Tabaka powiększała prowadzenie. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 58:43 dla przyjezdnych.

Na początku trzeciej kwarty obie drużyny nie były aż tak skuteczne, ale zespół ze Szczecina starał się zmniejszyć straty. Nie dawało to jednak długotrwałego efektu. Kolejne trafienia Lundberga i Geoffreya Groselle’a sprawiły, że przewaga Zastalu Enea ponownie wzrosła. Po 30 minutach było 79:59.

Kolejna część meczu nie mogła już wiele zmienić. Co prawda ekipa trenera Ramireza po "trójce" Jakuba Schenka i trafieniu Dominika Wilczka zbliżyła się na 12 punktów, ale nie miało to dużego wpływu na ostateczny wynik. Zastal Enea pewnie zwyciężył, notując szóste wyjazdowe, a piętnaste ogólnie zwycięstwo w obecnym sezonie.

King Szczecin - Zastal Enea BC Zielona Góra 80:99 (22:32, 21:26, 16:21, 21:20)

King Szczecin: Michael Fakuade 16, Mateusz Bartosz 12, Cleveland Melvin 10, Tookie Brown 10, Dustin Ware 9, Dominik Wilczek 8, Thomas Davis 7, Wojciech Czerlonko 5, Jakub Schenk 3, Mateusz Zębski 0.

Zastal Enea BC Zielona Góra: Gabriel Iffe Lundberg 24, Janis Berzins 22, Łukasz Koszarek 16, Geoffrey Groselle 14, Rolands Freimanis 12, Kris Richard 9, Marcel Ponitka 2, Blake Reynolds 0, Filip Put 0.