Jan Błachowicz zawodnikiem 2020 roku w światowym MMA według Yahoo Sports

Sporty walki
Jan Błachowicz zawodnikiem 2020 roku w światowym MMA według Yahoo Sports
fot. PAP/Leszek Szymański

Jan Błachowicz (27-9, 8 KO, 9 SUB) został wybrany przez amerykański portal Yahoo Sports najlepszym zawodnikiem 2020 roku w światowym MMA. Polak wywalczył we wrześniu pas UFC w kategorii półciężkiej.

"Cieszyński Książę" ma za sobą niezwykle udany rok. Zaliczył dwie znakomite walki, w których znokautował swoich przeciwników. 15 lutego w Rio Rancho już w pierwszej rundzie rozprawił się z Coreyem Andersonem, rewanżując się rywalowi za porażkę sprzed kilku lat. 26 września w Abu Zabi, podczas gali UFC 253, w drugiej rundzie pokonał Dominika Reyesa i wywalczył pas mistrzowski w wadze półciężkiej.

 

Zobacz także: Podsumowanie 2020 roku w MMA (WIDEO)

 

Według nieoficjalnych informacji w marcu ma dojść do walki Błachowicza z Israelem Adesanyą (20-0, 15 KO), w której Polak będzie bronił pasa mistrzowskiego. Dziennikarz ESPN Ariel Helwani zdradził, że do tego starcia dojdzie na jednej z dwóch numerowanych gal UFC zaplanowanych przez amerykańską organizację na marzec 2021 roku.

 

Spektakularne zwycięstwa Polaka znalazły uznanie w oczach Kevina Iole z Yahoo Sports. Docenił on ostatnie osiągnięcia 37-letniego Błachowicza bardziej, niż sukcesy Deivesona Figueiredo, Brandona Moreno, Israela Adesanyi, Khabiba Nurmagomedova, Kevina Hollanda czy Zhang Weili.

 

Portal Yahoo Sports przyznał wyróżnienia za mijający rok również w innych kategoriach. Walką roku uznano pojedynek Weili Zhang vs Joanna Jędrzejczyk. Starcie o pas mistrzowski UFC w wadze słomkowej odbyło się podczas marcowej gali UFC 248. Wyróżnienie dla trenera roku otrzymał Trevor Whitman (opiekun Justina Gaethje). Prospektem roku uznany został Khamzat Chimaev.

RM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie