Jan Błachowicz zawodnikiem 2020 roku w światowym MMA według Yahoo Sports

Sporty walki
Jan Błachowicz zawodnikiem 2020 roku w światowym MMA według Yahoo Sports
fot. PAP/Leszek Szymański

Jan Błachowicz (27-9, 8 KO, 9 SUB) został wybrany przez amerykański portal Yahoo Sports najlepszym zawodnikiem 2020 roku w światowym MMA. Polak wywalczył we wrześniu pas UFC w kategorii półciężkiej.

"Cieszyński Książę" ma za sobą niezwykle udany rok. Zaliczył dwie znakomite walki, w których znokautował swoich przeciwników. 15 lutego w Rio Rancho już w pierwszej rundzie rozprawił się z Coreyem Andersonem, rewanżując się rywalowi za porażkę sprzed kilku lat. 26 września w Abu Zabi, podczas gali UFC 253, w drugiej rundzie pokonał Dominika Reyesa i wywalczył pas mistrzowski w wadze półciężkiej.

 

Zobacz także: Podsumowanie 2020 roku w MMA (WIDEO)

 

Według nieoficjalnych informacji w marcu ma dojść do walki Błachowicza z Israelem Adesanyą (20-0, 15 KO), w której Polak będzie bronił pasa mistrzowskiego. Dziennikarz ESPN Ariel Helwani zdradził, że do tego starcia dojdzie na jednej z dwóch numerowanych gal UFC zaplanowanych przez amerykańską organizację na marzec 2021 roku.

 

Spektakularne zwycięstwa Polaka znalazły uznanie w oczach Kevina Iole z Yahoo Sports. Docenił on ostatnie osiągnięcia 37-letniego Błachowicza bardziej, niż sukcesy Deivesona Figueiredo, Brandona Moreno, Israela Adesanyi, Khabiba Nurmagomedova, Kevina Hollanda czy Zhang Weili.

 

Portal Yahoo Sports przyznał wyróżnienia za mijający rok również w innych kategoriach. Walką roku uznano pojedynek Weili Zhang vs Joanna Jędrzejczyk. Starcie o pas mistrzowski UFC w wadze słomkowej odbyło się podczas marcowej gali UFC 248. Wyróżnienie dla trenera roku otrzymał Trevor Whitman (opiekun Justina Gaethje). Prospektem roku uznany został Khamzat Chimaev.

RM, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze