Kamil Stoch po zmianie decyzji organizatorów TCS: Przecież to czas cudów

Zimowe
Kamil Stoch po zmianie decyzji organizatorów TCS: Przecież to czas cudów
fot. PAP
Kamil Stoch wyraził swoją opinię na Instagramie po dopuszczeniu polskiej reprezentacji do startu we wtorkowym konkursie w Oberstdorfie, inaugurującym Turniej Czterech Skoczni.

- Przecież to czas cudów. Wszystko może się zdarzyć - napisał skoczek narciarski Kamil Stoch na Instagramie po dopuszczeniu polskiej reprezentacji do startu we wtorkowym konkursie w Oberstdorfie, inaugurującym Turniej Czterech Skoczni.

Polaków nie dopuszczano do startu w poniedziałkowych kwalifikacjach, gdyż w niedzielę pozytywny wynik testu na COVID-19 miał Klemens Murańka. Wynik testu nie był jednoznaczny, ale mógł wskazywać na początek zakażenia.

 

Pozostali członkowie kadry w myśl niemieckich przepisów byli w grupie kontaktu 1 - spędzili ponad 15 minut twarzą w twarz lub ponad 30 minut w zamkniętym pomieszczeniu z osobą zakażoną. Dlatego wykluczono całą reprezentację z kwalifikacji.

 

Zobacz także. Podsumowanie 2020: Sporty zimowe

 

Poniedziałkowe, poranne badanie Murańki dało rezultat negatywny. Wszyscy inni członkowie kadry również mieli negatywne wyniki. Wieczorem zarządzono kolejne testy i ich rezultaty miały decydować o starcie Biało-Czerwonych. We wtorek rano wszystkie dały wynik negatywny.

 

- Wypuścili nas. Wszystko skończyło się dobrze, Klimek wyzdrowiał, Maciek przyznał się do winy cytuję: Tak siedziałem na przeciwko Klimka Murańki, ale już więcej nie będę. I teraz zostało tylko skakać - w swoim stylu skomentował Piotr Żyła. - Dziś zaświeciło dla nas słońce - napisał Kot pod wspólnym zdjęciem z Żyłą.

 

O 14.30 odbędzie się seria treningowa, tylko z udziałem Polaków, o 15 seria próbna, a o 16.30 rozpocznie się konkurs. - Warto było walczyć! - podkreślił Adam Małysz, dyrektor ds. skoków w PZN.

 

Oprócz Murańki, Stocha, Żyły i Kota w siedmioosobowej polskiej kadrze na TCS znaleźli się: triumfator poprzedniej edycji Dawid Kubacki, Andrzej Stękała, Aleksander Zniszczoł i Maciej Kot.

 

Po wtorkowym konkursie w Oberstdorfie, kolejna runda TCS odbędzie się 31 grudnia - 1 stycznia w Garmisch-Partenkirchen, a później skoczkowie przeniosą się do Austrii na zawody w Innsbrucku 2-3 stycznia oraz Bischofshofen 5-6 stycznia. W szerokim gronie faworytów wymieniani są m.in. Stoch i Żyła.

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Kamil Stoch (@kamilstochofficial)

 

A.J., PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie