Sensacja w Częstochowie! Zaskakująca porażka klubu z PlusLigi

Exact Systems Norwid Częstochowa pokonał MKS Będzin 3:2.

W pierwszym półfinale Siatkarskiego Turnieju im. Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego Exact Systems Norwid Częstochowa pokonał MKS Będzin 3:2. Przedstawiciele TAURON 1 Ligi pierwsze dwie partie byli "sparaliżowani", ale w kolejnych trzech pokazali znacznie więcej jakości na boisku niż ekipa z PlusLigi. MVP spotkania został Damian Kogut.

W pierwszym secie bardzo widoczna była dominacja ekipy z PlusLigi. Siatkarze Jakuba Bednaruka ryzykowali w polu serwisowym, co znacząco utrudniało wyprowadzanie pierwszej akcji rywalom. Rozgrywający gospodarzy Tomasz Kowalski umiejętnie rozdzielał piłki, jednak wśród jego atakujących brakowało jakości. Będzinianie wypracowali sobie czteropunktowe prowadzenie i praktycznie do końca utrzymywali wysoką przewagę. Ostatecznie zdecydowanie i pewnie wygrali 25:19.

Druga odsłona była bardziej wyrównana. Częstochowianie utrzymywali podobny poziom, ale to plusligowi siatkarze mieli więcej problemów na boisku. Przede wszystkim brakowało im skuteczności w ataku. Michał Godlewski rozpoczął serię będzinian. Rozpędzeni przyjezdni zdobyli kilka punktów z rzędu, a następnie zakończyli drugiego seta 25:22.

Trzecią partię dobrze rozpoczął Norwid. Zawodnicy z Częstochowy nie robili błędów i umiejętnie wychodzili z trudnych sytuacji. Ekipa Bednaruka się pogubiła, w efekcie czego gospodarze wyszli na sporą przewagę (17:10) i dociągnęli ją do końca (25:20).

Początek czwartej odsłony należał do pierwszoligowców (11:6). W połowie będzinianie się przebudzili i zaczęli nadrabiać straty (14:13). Wyrówna walka trwała do końcowej części seta. Od stanu 20:19 częstochowianie rozpoczęli znakomitą serię. Brylowali w bloku, zagrywce, obronie i ataku (23:19). Rywale próbowali ich jeszcze dogonić, ale ostatecznie Norwid wygrał 25:23.

W tie-break lepiej weszli siatkarze Norwidu (5:2). Gospodarze mieli więcej jakości w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła. Grali pewniej i swobodniej. Decydującą partię wygrali 15:11.

Exact Systems Norwid Częstochowa - MKS Będzin 3:2 (19:25, 22:25, 25:20, 25:23, 15:11)

Mamy finał! Wygrywamy 15-11 i cały mecz 3-2! #norwid #GoaNORWID Częstochowa - Profil Miasta Exact Systems TAURON Polska Energia

Opublikowany przez KS Norwid Częstochowa Wtorek, 29 grudnia 2020

W środę 30 grudnia będzinianie zagrają w meczu o III miejsce (godz. 15:00), natomiast gospodarze zagrają w finale (godz. 17:30). Zanim to jednak nastąpi, fanów siatkówki czeka drugie półfinałowe starcie między PGE Skrą Bełchatów a Cerrad Enea Czarnymi Radom.