EBL: Wygrana Arged BMSlam Stali w Radomiu

Chris Smith zdobył najwięcej punktów dla zwycięskiej ekipy.

Arged BMSlam Stal Ostrów Wlkp. pokonała na wyjeździe HydroTruck Radom 83:73 w środowym spotkaniu Energa Basket Ligi.

Początek spotkania był trochę lepszy dla gospodarzy, ale głównie dzięki Jakubowi Garbaczowi to Arged BMSlam Stal miała przewagę. Po późniejszych akcjach Josipa Sobina urosła ona nawet do sześciu punktów. Radomianie nie do końca potrafili zatrzymać rozpędzonych rywali, a trafienie Chrisa Smitha ustawiło wynik po 10 minutach na 26:16. W pierwszej fazie kolejnej części meczu zespół trenera Igora Milicicia miał małe problemy z konstruowaniem akcji ofensywnych, ale szybko sobie z tym poradził i powiększał prowadzenie. Później dwiema trójkami odpowiedział Jabarie Hinds i tym samym zbliżył swój zespół na siedem punktów. Ostatecznie po pierwszej połowie było 40:33 dla gości.

W trzeciej kwarcie ważne trójki trafiali Taurean Green i Jakub Garbacz, a to pozwalało ostrowianom na utrzymywanie w miarę bezpiecznej przewagi. Rzuty Hindsa i Zalewskiego pomagały HydroTruckowi w nawiązanie rywalizacji, ale tylko na chwilę. Kolejne trafienia z dystansu Greena i Garbacza sprawiły, że po 30 minutach było 59:50. W kolejnej części meczu trójki Lindboma oznaczały, że przewaga rosła nawet do 15 punktów, a to dawało sporo spokoju ekipie z Ostrowa Wlkp. Już do końca spotkania HydroTruck nie był w stanie realnie zagrozić rywalom. Ostatecznie Arged BMSlam Stal zwyciężyła 83:73.

Najlepszym graczem gości był Chris Smith z 17 punktami, 3 zbiórkami i 4 asystami. W ekipie gospodarzy wyróżniał się Roberts Stumbris - zdobył 20 punktów, 10 zbiórek i 2 asysty.

HydroTruck Radom - Arged BMSlam Stal Ostrów Wlkp. 73:83 (16:26, 17:14, 17:19, 23:24).

HydroTruck Radom: Roberts Stumbris 20, Jabarie Hinds 19, Jakub Zalewski 10, Brett Prahl 10, Marcin Piechowicz 9, Danilo Ostojic 4, Aleksander Lewandowski 1, Filip Zegzuła 0, Dayon Griffin 0, Daniel Wall 0.

Arged BMSlam Stal Ostrów Wlkp.: Chris Smith 17, Taurean Green 16, Carl Lindbom 16, Jakub Garbacz 15, Jarosław Mokros 9, Josip Sobin 5, Armani Moore 3, Szymon Ryżek 2.