I Siatkarski Turniej im. Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego. Transmisje w Polsacie Sport i Polsacie Sport Extra

Siatkówka
I Siatkarski Turniej im. Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego. Transmisje w Polsacie Sport i Polsacie Sport Extra
fot. PAP
Siatkarze PGE Skry Bełchatów upiekli dwie pieczenie na jednym ogniu. Awansowali do finału i zdobyli komplet punktów w PlusLidze

Exact Systems Norwid Częstochowa zagra z PGE Skrą Bełchatów w finale I Siatkarskiego Turnieju im. Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego. Nieco wcześniej w spotkaniu o trzecie miejsce zmierzą się Cerrad Enea Czarni Radom i MKS Będzin. Oba mecze pokażemy na sportowych kanałach Polsatu, poniżej przedstawiamy szczegółowy plan środowych transmisji.

Turniej w Częstochowie zaczął się od niespodzianki. Występujący w TAURON 1 Lidze gospodarze pokonali bowiem przedstawiciela PlusLigi - MKS Będzin. początek spotkania nie tego nie zapowiadał, w pierwszym secie dominacja gości była bardzo widoczna. Drugi był już bardziej wyrównany, ale ponownie lepsi byli będzinianie. Być może za szybko poczuli się zwycięzcami meczu, bo w ich poczynania wkradło się rozkojarzenie, a co za tym idzie sporo błędów. Częstochowianie zwietrzyli szansę i skrzętnie ją wykorzystali. Na początku dwóch kolejnych setów wychodzili na wyraźne prowadzenie, a podopieczni trenera Jakuba Bednaruka punkt po punkcie odrabiali straty. W obu przypadka się to jednak nie udało i do wyłonienia zwycięzcy potrzebny był tie-break. Częstochowianie poszli za ciosem, grali pewnie, dokładnie, swobodnie i ostatecznie wygrali mecz 3:2 (19:25, 22:25, 25:20, 25:23, 15:11).

 

ZOBACZ TAKŻE: Wzruszające pożegnanie arbitra! Siatkarze zaśpiewali "Sto lat" (WIDEO)

 

W drugim półfinale turnieju też było sporo emocji, najwięcej w secie pierwszym. PGE Skra Bełchatów pokonała Cerrad Enea Czarnych Radom 3:0, pierwszą partię wygrywając na przewagi 27:25. Z każdą kolejną minutą przewaga siatkarzy trenera Michała Mieszka Gogola była wyraźniejsza, gospodarze zwyciężali 25:22 i 25:12. Gospodarze, bo mecz rozegrany został w Bełchatowie, a przy okazji towarzyskiego turnieju udało się odrobić zaległości z 11. kolejki PlusLigi. Można więc powiedzieć, że PGE Skra odniosła we wtorek "podwójne zwycięstwo".

 

W środę wszystkie ekipy spotkają się już w Częstochowie, gdzie rozegrane zostaną mecze o trzecie i po pierwsze miejsce.

 

Plan środowych transmisji I Siatkarskiego Turnieju im. Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego:

 

Mecz o III miejsce: MKS Będzin - Cerrad Enea Czarni Radom - godzina 15:00 Polsat Sport
Mecz o I miejsce: Exact Systems Norwid Częstochowa - PGE Skra Bełchatów - godzina 17:30 Polsat Sport Extra

WŁ, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze