Kownacki potwierdził rewanż z Heleniusem. "Chcę pokazać, że moja porażka była tylko wypadkiem przy pracy"

Sporty walki
Kownacki potwierdził rewanż z Heleniusem. "Chcę pokazać, że moja porażka była tylko wypadkiem przy pracy"
Fot. PAP/EPA
Adam Kownacki dogadał się w sprawie rewanżu z Robertem Heleniusem.

Polski pięściarz wagi ciężkiej Adam Kownacki w programie "Koloseum" ogłosił, że ma już dogadany rewanż z fińskim zawodnikiem Robertem Heleniusem, z którym przegrał przez TKO w czwartej rundzie podczas marcowej gali w Barclays Center w Nowym Jorku. Walka rewanżowa ma się odbyć już w lutym. Więcej w sylwestrowym odcinku magazynu "Koloseum" w czwartek o 20:15 w Polsacie Sport Extra.

- Niedługo wyjeżdżam w góry na obóz przygotowawczy. Chcę pokazać, że moja przegrana z Heleniusem była tylko wypadkiem przy pracy. Rywal dobrze mnie trafił. Z rewanżu chciałbym wyjść jako wygrany. Walka prawdopodobnie odbędzie się w lutym - zapowiada Kownacki.

 

 

- Na razie trenuję i sparuję raz w tygodniu. Mamy paru chłopaków, którzy mają przyjechać na mój obóz w góry. Dobrze się czuję i nie mogę się doczekać rewanżu - dodaje.

 

Dla Kownackiego porażka z Heleniusem była pierwszą w karierze zawodowej. Pierwsze trzy rundy nie zwiastowały sensacji. "Baby Face" miał wszystko pod kontrolą, a jego kolejne ciosy na korpus mocno osłabiały rywala. Wydawało się, że Helenius ma coraz mniej sił i lada moment padnie po kolejnych uderzeniach Polaka.

 

ZOBACZ TAKŻE: Kownacki znokautowany! Skrót walki z Heleniusem (WIDEO)

 

Helenius jednak przetrwał, a w czwartej rundzie zaskoczył Kownackiego. W pewnym momencie trafił Polaka dwukrotnie, a ten wylądował na deskach. Polski pięściarz wstał, ale był wyraźnie zaskoczony. Fin od razu ruszył do kolejnych ataków, co po kilku sekundach skończyło się liczeniem. Helenius wykorzystał swoją szansę, a po kilkunastu sekundach sędzia przerwał pojedynek.

 

 

Więcej w sylwestrowym odcinku magazynu "Koloseum" w czwartek o 20:15 w Polsacie Sport Extra.

MB, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie