PGE Skra Bełchatów zwycięzcą Turnieju im. Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego

Siatkówka
PGE Skra Bełchatów zwycięzcą Turnieju im. Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego
Fot. PAP
PGE Skra zakończyła rok zwycięstwem.

Siatkarze PGE Skry Bełchatów okazali się najlepsi w I Siatkarskim Turnieju im. Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego. Podopieczni trenera Gogola pokonali w finale Exact Systems Norwid Częstochowa 3:1 (20:25, 26:24, 27:25,

Początek pierwszego seta był dość wyrównany. W końcu częstochowianie wypracowali sobie trzypunktową przewagę przy stanie 14:11. Siatkarze Skry regularnie mylili się na zagrywce i w łatwy sposób tracili punkty. Przez dłuższą część seta zawodnicy Norwida utrzymywali przewagę maksymalnie trzech punktów nad rywalami. W końcu przed piłką setową gracze z Częstochowy doprowadzili do wyniku 24:20. Pierwsza piłka setowa padła łupem siatkarzy z Tauron 1. Ligi. Norwid wygrał 25:20. 

 

Rywalizacja na początku drugiej partii również była dość wyrównana. Częstochowianie ponownie wypracowali trzypunktową przewagę, tym razem wcześniej, bo przy stanie 10:7. Siatkarzom z Bełchatowa udało się doprowadzić do remisu przy wyniku 15:15. Później podopieczni Michała Mieszka Gogola prowadzili przez chwilę 19:17, lecz rywale odrobili straty. Ostatecznie rezultat seta rozstrzygnęła gra na przewagi. W końcówce lepsi okazali się zawodnicy z Plus Ligi, którzy wygrali 26:24. 

 

ZOBACZ TAKŻE: Upadek legendy. Czy to największy siatkarski cios tej dekady?

 

Trzecia odsłona przebiegała dosyć podobnie do poprzednich, do momentu gdy siatkarze z Bełchatowa wyszli na czteropunktową przewagę przy wyniku 15:11. Skra dosyć długo utrzymywała bezpieczną przewagę, aż w końcu częstochowianom udało się doskoczyć na jeden punkt przy stanie 21:20 dla drużyny z Bełchatowa. W końcu doprowadzili do wyniku 22:22. Później stało się jasne, że rezultat seta ponownie rozstrzygnie się na przewagi. Po kilku niewymuszonych błędach siatkarzy Norwida, Skra zwyciężyła 27:25. 

 

W czwartym secie trener Piotr Lebioda poprosił o czas przy wyniku 7:4 dla Skry. Chwilę później dwoma asami serwisowymi popisał się Mikołaj Sawicki. Łącznie w całym meczu 21-latek bezpośrednio z zagrywki zdobył siedem punktów. Ten set przebiegał już pod wyraźne dyktando bełchatowian. Wystarczy wspomnieć, że Skra w pewnym momencie prowadziła 18:8. Ostatecznie siatkarze z Plus Ligi wygrali seta do 14.

 

 

MVP spotkania został wybrany Mikołaj Sawicki. 

 

PGE Skra Bełchatów - Exact Systems Norwid Częstochowa 3:1 (20:25, 26:24, 27:25, 25:14)

mtu, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze