PGE Skra Bełchatów zwycięzcą Turnieju im. Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego

PGE Skra zakończyła rok zwycięstwem.

Siatkarze PGE Skry Bełchatów okazali się najlepsi w I Siatkarskim Turnieju im. Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego. Podopieczni trenera Gogola pokonali w finale Exact Systems Norwid Częstochowa 3:1 (20:25, 26:24, 27:25,

Początek pierwszego seta był dość wyrównany. W końcu częstochowianie wypracowali sobie trzypunktową przewagę przy stanie 14:11. Siatkarze Skry regularnie mylili się na zagrywce i w łatwy sposób tracili punkty. Przez dłuższą część seta zawodnicy Norwida utrzymywali przewagę maksymalnie trzech punktów nad rywalami. W końcu przed piłką setową gracze z Częstochowy doprowadzili do wyniku 24:20. Pierwsza piłka setowa padła łupem siatkarzy z Tauron 1. Ligi. Norwid wygrał 25:20.

Rywalizacja na początku drugiej partii również była dość wyrównana. Częstochowianie ponownie wypracowali trzypunktową przewagę, tym razem wcześniej, bo przy stanie 10:7. Siatkarzom z Bełchatowa udało się doprowadzić do remisu przy wyniku 15:15. Później podopieczni Michała Mieszka Gogola prowadzili przez chwilę 19:17, lecz rywale odrobili straty. Ostatecznie rezultat seta rozstrzygnęła gra na przewagi. W końcówce lepsi okazali się zawodnicy z Plus Ligi, którzy wygrali 26:24.

Trzecia odsłona przebiegała dosyć podobnie do poprzednich, do momentu gdy siatkarze z Bełchatowa wyszli na czteropunktową przewagę przy wyniku 15:11. Skra dosyć długo utrzymywała bezpieczną przewagę, aż w końcu częstochowianom udało się doskoczyć na jeden punkt przy stanie 21:20 dla drużyny z Bełchatowa. W końcu doprowadzili do wyniku 22:22. Później stało się jasne, że rezultat seta ponownie rozstrzygnie się na przewagi. Po kilku niewymuszonych błędach siatkarzy Norwida, Skra zwyciężyła 27:25.

W czwartym secie trener Piotr Lebioda poprosił o czas przy wyniku 7:4 dla Skry. Chwilę później dwoma asami serwisowymi popisał się Mikołaj Sawicki. Łącznie w całym meczu 21-latek bezpośrednio z zagrywki zdobył siedem punktów. Ten set przebiegał już pod wyraźne dyktando bełchatowian. Wystarczy wspomnieć, że Skra w pewnym momencie prowadziła 18:8. Ostatecznie siatkarze z Plus Ligi wygrali seta do 14.

MVP spotkania został wybrany Mikołaj Sawicki.

PGE Skra Bełchatów - Exact Systems Norwid Częstochowa 3:1 (20:25, 26:24, 27:25, 25:14)