PlusLiga: Bezbłędna ZAKSA pewnie pokonała VERVĘ bez werwy

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle pokonała VERVĘ Warszawa ORLEN Paliwa 3:1.

W meczu 13. kolejki PlusLigi Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle pokonała VERVĘ Warszawa ORLEN Paliwa 3:1. Podopieczni trenera Nikoli Grbicia po wygranej ze stołeczną drużyną mają na koncie 15 zwycięstw i jako jedyni pozostają niepokonani w tegorocznych rozgrywkach. MVP spotkania został Jakub Kochanowski.

Początek spotkania nie należał do udanych w wykonaniu stołecznej drużyny. ZAKSA znakomicie zagrała w bloku, wykorzystała przechodzącą piłkę i szybko wyszła na czteropunktowe prowadzenie (4:0). Zaliczkę, którą wypracowała sobie ekipa z Kędzierzyna-Koźla pozwoliła jej na spokojne i swobodne granie. Warszawianom brakowało argumentów na boisku dlatego przewaga rywali rosła. Podopieczni Grbicia prezentowali się znakomicie w każdym elemencie, a przeciwnikom do końca seta brakowało punktu zaczepienia. Łukasz Kaczmarek skończył piłkę setową i ustanowił wynik 25:17.

W drugiej odsłonie role się odwróciły i to gospodarze przejęli inicjatywę na parkiecie (6:2). Skutecznie popracowali w bloku i ataku, a ZAKSA zaczęła popełniać błędy. Przyjezdni szybko wrócili do swojej jakości. Najpierw doprowadzili do remisu (10:10), a następnie wyszli na prowadzenie (12:10). Utrzymywali je do końcówki seta. Bartosz Kwolek popisał się jeszcze asem serwisowym, zmniejszył przewagę do jednego punktu (21:20), a następnie blok Andrzeja Wrony doprowadził do remisu (21:21). Końcówka zapowiadała się emocjonująco (22:22), ale ZAKSA bezbłędnie doprowadziła do końca i wygrała (25:22).

Trzecia partia rozpoczęła się od prowadzenia ZAKSY, do momentu aż w polu serwisowym pojawił się Michał Superlak. Atakujący VERVY „ustrzelił” w przyjęciu Kamila Semeniuka i rozpoczął serię drużyny z Warszawy. Podopieczni Andrei Anastasiego nadrobili straty (4:4), a później wyszli na prowadzenie (7:5, 14:10). Kędzierzynianie próbowali ich gonić, ale rozpędzona drużyna z Warszawy zakończyła seta 25:23.

Kolejna odsłona zaczęła się od wyrównanej walki (6:6), po czym VERVA stanęła, a ZAKSA punktowała (9:6). Przyjezdni wypracowali sobie sporą zaliczkę (17:10). Kontynuowali drogę do zwycięstwa i wygrali (25:16).

VERVA Warszawa Orlen Paliwa - Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 1:3 (17:25, 22:25, 25:23, 16:25).

Verva Warszawa Orlen Paliwa: Angel Trinidad De Haro, Bartosz Kwolek, Piotr Nowakowski, Andrzej Wrona, Michał Superlak, Artur Szalpuk - Damian Wojtaszek (libero) - Jakub Ziobrowski, Michał Kozłowski (rozgr.), Igor Grobelny, Jan Król.

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle: Łukasz Kaczmarek, Jakub Kochanowski, Kamil Semeniuk, David Smith, Aleksander Śliwka, Benjamin Toniutti - Paweł Zatorski (libero) - Bartłomiej Kluth, Rafał Prokopczuk, Adrian Staszewski.