TCS w Ga-Pa: Polscy skoczkowie z negatywnymi wynikami testów na COVID-19

Zimowe
TCS w Ga-Pa: Polscy skoczkowie z negatywnymi wynikami testów na COVID-19
Fot. CyfraSport
Dobre wieści przed zawodami w Ga-Pa.

W Oberstdorfie przeprowadzono ostatnie testy na koronawirusa przed kwalifikacjami do zawodów w Garmisch-Partenkirchen. Jak informuje na Twitterze portal skaczemy.pl, wszyscy reprezentanci Polski uzyskali negatywne wyniki. Podopieczni Michala Doleżala w komplecie wystartują w czwartkowych kwalifikacjach.

Wyniki ostatnich testów wykazały, że żaden z Polaków nie jest zakażony koronawirusem. Oznacza to, że polska kadra uniknie perturbacji podobnych do tych sprzed konkursu w Oberstdorfie. Wówczas pozytywny wynik testu na koronawirusa otrzymał Klemens Murańka. Z tego powodu zdecydowano o wykluczeniu całej polskiej drużyny z pierwszego konkursu 69. Turnieju Czterech Skoczni. Na szczęście powtórzone testy dały rezultat negatywny u wszystkich członków polskiej ekipy i zawodnicy trenera Doleżala mogli wystartować w konkursie. 

 

 

Występ w Oberstdorfie Polacy mogą zaliczyć do udanych. Pięciu z siedmiu naszych reprezentantów zakwalifikowało się do finałowej serii. Najlepiej spisał się Kamil Stoch, który ukończył zawody na drugim miejscu. Świetny skok w drugiej serii oddał Andrzej Stękała. 25-latek awansował z dziewiętnastej na siódmą lokatę. 

 

ZOBACZ TAKŻE: Turniej Czterech Skoczni: Zaskakująca krytyka niemieckiego dziennika po konkursie w Oberstdorfie

 

Pierwszą odsłonę niemiecko-austriackiego cyklu wygrał Karl Geiger. Niemiec prowadzi w cyklu przed Stochem i Mariusem Lindvikiem. Liderem Pucharu Świata nadal jest Halvor Egner Granerud. 

mtu, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze