Włoskie media: Napoli podało, ile chce za Arkadiusza Milika. Co na to Atletico?

Piłka nożna
Włoskie media: Napoli podało, ile chce za Arkadiusza Milika. Co na to Atletico?
Fot. Cyfrasport
Czy Arkadiusz Milik zmieni w styczniu klub?

Saga transferowa związana z Arkadiuszem Milikiem wciąż trwa i w najbliższym czasie nie zanosi się, aby miała się skończyć. Napastnik reprezentacji Polski może już w styczniu opuścić SSC Napoli, ale pod warunkiem, że jego przyszły pracodawca spełni oczekiwania finansowe klubu spod Wezuwiusza. A to łatwe nie będzie.

Milik nie zdecydował się latem na przedłużenie kontraktu z SSC Napoli, który wygasa w czerwcu 2021 roku. Mimo kilku ciekawych ofert, które otrzymał w tamtym czasie, m.in. z Juventusu oraz AS Roma, Polak postanowił zostać w Neapolu. Niestety, wychowankowi Rozwoju Katowice nie jest dane pojawiać się na boisku, a poczynania swoich kolegów ogląda z trybun. Jeżeli 26-letni napastnik nie chce w zupełności stracić tego sezonu, mając w perspektywie wyjazd na Euro, musi już w styczniu zmienić klub.


ZOBACZ TAKŻE: Diego Costa odchodzi z Atletico. Arkadiusz Milik trafi do Madrytu?


Po Milika zgłosiło się Atletico Madryt, które po rozstaniu się z Diego Costą potrzebuje napastnika. Klub ze stolicy Hiszpanii, według doniesień dziennikarza La Gazzetta dello Sport - Nicolo Schiry, oferuje za Polaka kwotę 5-6 milionów euro. I tutaj pojawia się problem, ponieważ SSC Napoli życzy sobie znacznie więcej, bo 15 milionów euro.

 


Pytanie, czy zainteresowanym stronom uda się wypracować kompromis? Wiemy bowiem, że właściciel SSC Napoli, Aurelio De Laurentiis słynie z twardej ręki i z pewnością nie będzie chciał tanio oddać Milika. Tym bardziej, że obaj panowie nie są w dobrych relacjach.
 
Milik trafił do Neapolu w 2016 roku. Rozegrał 122 mecze i strzelił 48 goli. W tym sezonie nie wystąpił w żadnym spotkaniu.

KN, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze