Kolejny gol Filipa Jagiełło we Włoszech. Polak przyczynił się do zwycięstwa Brescii

Filip Jagiełło (pierwszy z prawej) i Jakub Łabojko (pierwszy z lewej) od tego sezonu wspólnie występują w Brescii Calcio.

Filip Jagiełło strzelił gola dla Brescii Calcio w wygranym 3:2 meczu 16. kolejki Serie B ze SPAL na wyjeździe. Dla polskiego pomocnika było to trzecie ligowe trafienie na zapleczu włoskiej elity w tym sezonie. W środowym spotkaniu wystąpili również dwaj inni polscy zawodnicy - Bartosz Salamon i Jakub Łabojko.

Do przerwy to gospodarze prowadzili 1:0 po golu Matti Valotiego, który już w 7. minucie wpisał się na listę strzelców. Tuż przed przerwą w miejsce kontuzjowanego Nenada Tomovicia wszedł Salamon.

Z kolei dawaj polscy pomocnicy - Jagiełło i Łabojko w barwach Brescii wybiegli w podstawowym składzie. I to właśnie pierwszy z nich w 56. minucie doprowadził do wyrównania. Radość z remisu przyjezdnych trwała jednak bardzo krótko. Już minutę później Valoti po raz drugi w tym meczu wyprowadził ekipę z Ferrary na prowadzenie.

Mimo prowadzenie SPAL, ostatecznie to Brescia okazała się lepsza w meczu spadkowiczów z Serie A. W 70. minucie do remisu doprowadził Alfredo Donnarumma. Doświadczony napastnik, który cztery minuty wcześniej wszedł na murawę zamienił rzut karny na gola.

Autorem zwycięskiej bramki w 87. minucie był Birkir Bjarnason, który jedenaście minut wcześniej pojawił się na placu gry. Islandczyk niespełna kwadrans przed końcem wszedł na boisko w miejsce Jagiełły. Z kolei Łabojko, który został ukarany żółtą kartką, przebywał na murawie do 66. minuty. Drugi z Polaków grających w SPAL - Jakub Iskra znalazł się poza kadrą meczową.

Brescia plasuje się na dziesiąty miejscu w tabeli Serie B z dorobkiem 21 punktów. Natomiast SPAL jest piąta i ma 26 "oczek".

Jagiełło do końca sezonu jest wypożyczony z Genoi do klubu z Lombardii. Łabojko również od tego sezonu występuje w Brescii.