La Liga: Wpadka Realu Madryt w Elche

Ostatnie tygodnie Real miał bardzo dobre i początek meczu z Elche nie zapowiadał, że coś może się zmienić. W 20. minucie prowadzenie gościom dał Luka Modric.

Piłkarze Realu Madryt tylko zremisowali na wyjeździe z Elche 1:1 w środowym meczu 16. kolejki hiszpańskiej ekstraklasy. Tym samym na pięciu stanęła seria kolejnych zwycięstw "Królewskich" w Primera Division.

Ostatnie tygodnie Real miał bardzo dobre i początek meczu z Elche nie zapowiadał, że coś może się zmienić. W 20. minucie prowadzenie gościom dał Luka Modric. Elche zdołało jednak wyrównać w 52. minucie. Rzut karny wykorzystał wówczas Fidel Chaves.

W końcówce obie drużyny miał dogodne okazje do zdobycia bramki, ale wynik nie uległ już zmianie. W tabeli Real jest drugi i ma dwa punkty straty do prowadzącego Atletico Madryt. Lider jednak rozegrał aż o dwa spotkania mniej.

Kilka godzin wcześniej w środę Atletico wygrało u siebie z Getafe 1:0. To był 500. mecz stołecznej drużyny z Diego Simeone na ławce trenerskiej, a jedyną bramkę w 20. minucie strzałem głową zdobył Urugwajczyk Luis Suarez.

Tydzień temu minęło dziewięć lat, od kiedy Simeone został trenerem Atletico. W sezonie 2013/14 wywalczył z drużyną mistrzostwo Hiszpanii. Dwukrotnie grał z nią w finale Ligi Mistrzów (2014 i 2016) i dwa razy wygrywał Ligę Europy (2012 i 2018). - Trenerowi należą się gratulacje. Przez te lata dał drużynie stabilność i jest jej fundamentem - powiedział Koke, kapitan Atletico.