Z jakiego paliwa będą korzystać zawodnicy podczas Rajdu Dakar?

Moto
Z jakiego paliwa będą korzystać zawodnicy podczas Rajdu Dakar?
fot. PAP
Już 2 stycznia rozpocznie się 43. edycja Rajdu Dakar.

Rok 2021 rozpocznie się od mocnego uderzenia! Już 2 stycznia wystartuje bowiem 43. edycja Rajdu Dakar - zmagania w najtrudniejszej terenowej imprezie świata. Wśród uczestników nie zabraknie rzecz jasna polskiej załogi Orlen Teamu. Z jakiego paliwa będą korzystać uczestnicy zawodów?

Rajd Dakar drugi raz w swojej historii zawita do Arabii Saudyjskiej. Inauguracja zaplanowana jest na 2 stycznia w Dżuddzie, gdzie także dojdzie do zakończenia rywalizacji 15 stycznia.

Zobacz także: Rajd Dakar. Motocykl Tomiczka i Giemzy: Dane techniczne

Trasa, którą muszą pokonać uczestnicy, a która podzielona jest na prolog oraz 12 etapów, mierzy łącznie aż 7656 km, z czego 4767 km stanowią odcinki specjalne. Liczymy na świetne występy polskiego teamu, w barwach którego wystąpią Jakub Przygoński z niemieckim pilotem Timo Gottschalkiem (Toyota) oraz Czesi Martin Prokop i Viktor Chytka (Ford). Motocyklami (Husqvarna) będą się ścigali Maciej Giemza i Adam Tomiczek, a quadem (Yamaha) Kamil Wiśniewski.

Zobacz także: Rajd Dakar. Samochód Jakuba Przygońskiego: Dane techniczne

Z jakiego paliwa będą korzystać uczestnicy Rajdu Dakar? Podczas imprezy w Arabii Saudyjskiej dostępna będzie benzyna 95-oktanowa, dostarczona przez organizatorów. Korzystać z niej będą motocykliści oraz quadowcy. Wyjątek stanowią kierowcy samochodów, którzy będą mieć do wyboru wspomnianą benzynę "95" oraz avgas.

Zobacz także: Rajd Dakar. Quad Kamila Wiśniewskiego: Dane techniczne

Rajd Dakar jest najbardziej rozpoznawalną i najtrudniejszą imprezą off-roadową na świecie. W Arabii Saudyjskiej otworzy kolejny rozdział, po 29 latach obecności w Afryce i 11 w Ameryce Południowej.

KN, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze