Turniej Czterech Skoczni: Koronawirus w reprezentacji Rosji

Zimowe
Turniej Czterech Skoczni: Koronawirus w reprezentacji Rosji
Fot. PAP
Koronawirus w reprezentacji Rosji podczas Turnieju Czterech Skoczni.

Jeden z rosyjskich skoczków narciarskich miał pozytywny wynik testu na koronawirusa. W czwartek w niemieckim Garmisch-Partenkirchen, gdzie przebywa ekipa tego kraju, odbędą się kwalifikacje do noworocznego konkursu 69. Turnieju Czterech Skoczni.

Agencje DPA i APA, powołując się na komitet organizacyjny zawodów i informując o pozytywnym przypadku skoczka, dodały, że trzech innych członków kadry rosyjskiej zostało zakwalifikowanych jako osoby kontaktowe kategorii I i również są skierowane na kwarantannę. Wśród nich - kolejny z zawodników. O zakażeniu w ekipie Rosji informował też "Eurosport". 

 

ZOBACZ TAKŻE: Zaskakująca krytyka niemieckiego dziennika po konkursie w Oberstdorfie

 

W czwartek w Garmisch-Partenkirchen odbywają się kwalifikacje do noworocznego konkursu 69. Turnieju Czterech Skoczni. Pierwszy etap tej prestiżowej imprezy, rozegrany we wtorek w Oberstdorfie, wygrał Niemiec Karl Geiger, a drugi był Kamil Stoch.

 

Początkowo Polaków wykluczono z poniedziałkowych kwalifikacji w Oberstdorfie, bowiem w niedzielę pozytywny wynik testu na COVID-19 miał Klemens Murańka.

 

ZOBACZ TAKŻE: Bezsenne noce Mariusa Lindvika

 

Ostatecznie jednak - po kolejnych negatywnych testach - biało-czerwoni zostali dopuszczeni do wtorkowego konkursu.

 

W środę wszyscy polscy skoczkowie narciarscy ponownie mieli negatywny wynik testów i w komplecie przystąpili do kwalifikacji w Garmisch-Partenkirchen.

PI, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze