UFC: Wielka walka Jana Błachowicza potwierdzona! Znamy datę pojedynku

Sporty walki
UFC: Wielka walka Jana Błachowicza potwierdzona! Znamy datę pojedynku
Fot. PAP
Jan Błachowicz powróci do oktagonu już 6 marca 2021 roku!

Znamy kolejnego rywala i datę pojedynku Jana Błachowicza (27-8). Według informacji potwierdzonej przez szefa UFC Dana White'a polski zawodnik zmierzy się z Israelem Adesanyą (20-0) podczas walki wieczoru marcowej gali UFC 259.

Wiadomość o tym, że Jan Błachowicz powróci do oktagonu w najbliższym czasie była znana fanom mieszanych sztuk walki od dawna, a wiele mówiło się o tym, że jego przeciwnikiem będzie Israel Adesanya. Do ustalenia pozostała tylko data, ale i tą wiadomość kibice poznali jeszcze przed rozpoczęciem nowego roku. Przekazał ją dziennikarz ESPN Brett Okamoto, który potwierdził swoje przypuszczenia w rozmowie z Dana White'm - szefem amerykańskiej organizacji UFC.

 

ZOBACZ TAKŻE: Kownacki potwierdził rewanż z Heleniusem. "Chcę pokazać, że moja porażka była tylko wypadkiem przy pracy"


6 marca 2021 roku - to data, która może przejść do polskiej historii mieszanych sztuk walki. Właśnie wtedy podczas gali UFC 259 w walce wieczoru o pas kategorii półciężkiej broniący go Jan Błachowicz zmierzy się z Israelem Adesanyą.

 


Przypomnijmy, że Jan Błachowicz to najlepszy polski zawodnik w historii MMA. W organizacji Ultimate Fighting Championship (UFC) występuje od 2014 roku i ma na koncie 15 pojedynków. Aktualnie ma za sobą serię czterech zwycięstw z rzędu, a jego ostatnią walką była ta podczas gali UFC 253, w której przez TKO pokonał Dominicka Reyesa (12-2) zdobywając tym samym pas mistrza w kategorii półciężkiej.

 

ZOBACZ TAKŻE: Gwiazdy sportów walki gośćmi ostatniego "Koloseum" w tym roku


Przed "Cieszyńskim Księciem" niełatwe zadanie. Jego rywalem będzie Israel Adesanya, który ma na koncie 20 zwycięstw i ani jednej porażki. W UFC walczy od 2018 roku, a obecnie jest mistrzem wagi średniej. W swoim ostatnim pojedynku podczas gali UFC 253 wygrał przez TKO z Paulo Costą (13-1).

PI, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze