Formuła 1: Lewis Hamilton nadal bez kontraktu na sezon 2021

Moto
Formuła 1: Lewis Hamilton nadal bez kontraktu na sezon 2021
fot. PAP/EPA
Lewis Hamilton nadal nie podpisał kontraktu na 2021 rok.

Mistrz świata Formuły 1 Lewis Hamilton nadal nie podpisał kontraktu na 2021 rok. Poprzedni zakończył się po niezwykle udanym dla niego tegorocznym sezonie. Brytyjczyk wywalczył siódmy tytuł championa globu i wyrównał rekord Niemca Michaela Schumachera.

Jak ujawniają brytyjskie media, powodem wstrzymania podpisania z 35-letnim kierowcą nowego kontraktu są jego zbyt wygórowane żądania finansowe. Przedstawiciele Hamiltona zaproponowali minimum dwuletni kontrakt, w sezonie miałby on zarabiać około 50 mln dolarów. To około o 25 procent więcej niż obecnie.

 

Zobacz także: Lewis Hamilton sportową osobistością roku w plebiscycie BBC

 

Jak twierdzą media, wstępna umowa z taką kwotą była już zaakceptowana przez obie strony na początku listopada. Wtedy jednak jej wysokość zakwestionował właściciel zespołu z Brackley, niemiecki koncern motoryzacyjny Daimler AG. Jego szefowie uznali, że w dobie pandemii Covid-19 i zapowiadającego się poważnego kryzysu ekonomicznego taka kwota jest zdecydowanie za wysoka.

 

Rozmowy z przedstawicielami Hamiltona nadal trwają. Ich finału należy się spodziewać najpóźniej do końca lutego, przed rozpoczęciem testów w Barcelonie.

 

Drugi kierowca Mercedesa Fin Valtteri Bottas swój kontrakt przedłużył o rok na początku sierpnia 2020. Jego wysokości nie podano, choć później wicemistrz świata wiele razy podkreślał, że jest z niego zadowolony.

 

Sezon F1 2021 ma się rozpocząć 21 marca w Australii i zakończyć 5 grudnia w Abu Zabi.

RM, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze