Rok 2021 w sporcie: Przełożone igrzyska w Tokio i piłkarskie mistrzostwa Europy

Inne
Rok 2021 w sporcie: Przełożone igrzyska w Tokio i piłkarskie mistrzostwa Europy
fot. Cyfrasport
Przed siatkarzami reprezentacji Polski niezwykle pracowity rok.

Rok 2021 w sporcie powinien zostać zdominowany przez dwie wielkie imprezy - letnie igrzyska olimpijskie w Tokio oraz piłkarskie mistrzostwa Europy. Obie były zaplanowane na ostatnie lato, ale pandemia COVID-19 wywróciła do góry nogami wszelkie plany i kalendarze.

W marcu 2020 koronawirus sprawił, że sport został na długie tygodnie praktycznie zamrożony, co sprawiło, że organizatorzy największych imprez zdecydowali się przełożyć je o 12 miesięcy. Zapewniają, że nowe terminy zostaną dotrzymane, w czym pomóc ma m.in. szczepionka, ale dopiero za kilka miesięcy okaże się, czy oba wielkie wydarzenia dojdą do skutku.

 

Igrzyska zatem wrócą do stolicy Japonii po 57 latach i mają się odbyć między 23 lipca a 8 sierpnia. Około 10,5 tys. sportowców rywalizować będzie o 339 kompletów medali w 45 dyscyplinach. Zmagania toczyć się będą na 42 arenach w Tokio, Sapporo, gdzie z uwagi na prawdopodobne upały przeniesiono zmagania w maratonie i chodzie sportowym, ale też m.in. Rifu, Jokohamie, Saitamie i Fukushimie, gdzie odbędą się spotkania piłkarskie czy baseballowe.

 

W porównaniu z igrzyskami w Rio de Janeiro w 2016 roku w programie znalazło się sześć nowych dyscyplin - po 12 latach wracają baseball i jego odmiana dla kobiet, czyli softball, a zadebiutują karate, skateboarding, surfing, wspinaczka sportowa oraz koszykówka 3x3.

 

Centrum sportowego świata Tokio będzie ponownie na przełomie sierpnia i września (24.08-5.09), kiedy odbędzie się tam paraolimpiada.

 

Wielkim zainteresowaniem polskich kibiców cieszyć się będą także piłkarskie mistrzostwa Europy. Rozegrane mają zostać w dniach 11 czerwca - 11 lipca na 12 stadionach w 12 krajach kontynentu. Po raz drugi wystąpią w tym turnieju 24 drużyny, a do wyłonienia triumfatora koniecznych będzie 51 meczów.

 

Po raz czwarty zagra w ME reprezentacja Polski. Biało-czerwoni pierwsze spotkanie rozegrają 14 czerwca w Dublinie ze Słowacją, która zwycięsko przeszła baraże. Pięć dni później drużyna trenera Jerzego Brzęczka w Bilbao zmierzy się z Hiszpanią, a następnie 23 czerwca ponownie w Dublinie czeka ją potyczka ze Szwecją.

 

Wcześniej zespół narodowy rozpocznie... kwalifikacje mistrzostw świata. W marcu polscy piłkarze czekać będą m.in. być może kluczowe w eliminacjach wyjazdowe spotkania z Węgrami i Anglikami.

 

Na kilka "szczytów formy" muszą przygotować się lekkoatleci i fani "królowej sportu", których w Polsce nie brakuje. Oprócz terminów rywalizacji o olimpijskie medale, na czerwono muszą zaznaczyć w kalendarzu datę 4-7 marca, kiedy w Toruniu powinny się odbyć halowe mistrzostwa Europy.

 

Z kolei dwa pierwsze dni maja to nieoficjalne mistrzostwa świata w sztafetach, które gościć ma Stadion Śląski. Natomiast na koniec tego miesiąca (29-30.05) na tym samym obiekcie rozegrane zostaną drużynowe mistrzostwa Europy, które w 2019 roku w Bydgoszczy biało-czerwoni po raz pierwszy w historii wygrali.

 

Pracowity sezon czeka siatkarzy, którzy ostatnie reprezentacyjne lato mieli całkowicie stracone. W maju Katowice i Gdańsk gościć będą dwa turnieje fazy interkontynentalnej Ligi Narodów siatkarzy, a w lipcu tradycyjny Memoriał Wagnera będzie jednym z ostatnich sprawdzianów formy drużyny trenera Vitala Heynena, która pojedzie do Tokio w roli jednego z faworytów.

 

Zobacz także: W 2020 roku ligowa siatkówka nie dała się pokonać

 

We wrześniu, już po igrzyskach, biało-czerwonych czeka walka o prymat na Starym Kontynencie, której będą współgospodarzami. W Polsce mecze odbywać się będą w Katowice, Krakowie i Gdańsku, a poza w tym w Tallinie w Estonii, czeskiej Ostrawie oraz fińskim Tampere.

 

Kobiety mają rywalizować w Serbii, Bułgarii, Chorwacji i Rumunii. Wcześniej Polki czekają zmagania w Lidze Narodów. W dniach 1-3 czerwca będą gospodarzem jednego z turniejów.

 

Trudne wyzwania przed polskimi koszykarzami. W lutym zespół trenera Mike'a Taylora dokończy w "bańce" w Gliwicach kwalifikacje mistrzostw Europy, a na przełomie czerwca i lipca czeka go nie lada wyzwanie, gdyż w Kownie musi się uporać m.in. z gospodarzami i mistrzem Europy - Słowenią w walce o olimpijskie paszporty.

 

Szansę na wyjazd do Tokio mają też wciąż specjaliści od koszykówki 3x3, których pod koniec maja (26-30.05) czeka turniej kwalifikacyjny w austriackim Grazu.

 

Olimpijskie kwalifikacje, ale do igrzysk w Pekinie w 2022 roku, czekają w tym roku również hokeistów. Finałowy turniej pod koniec sierpnia (27-30.08) ma zostać rozegrany w Bratysławie, a o jedną przepustkę biało-czerwoni powalczą z gospodarzami - Słowakami oraz Białorusinami i Austriakami.

 

Na udział w tokijskich igrzyskach nie mogą już liczyć przedstawiciele piłki ręcznej. Męską kadrę czekają w tym roku jednak, i to już niebawem, mistrzostwa świata. Od 14 stycznia w Egipcie biało-czerwoni w grupie zmierzą się z ekipami mistrza Europy - Hiszpanii oraz Brazylii i Tunezji.

 

Drużynę trenera Patryka Rombela czekają też kwalifikacje mistrzostw Europy, których nie udało się przeprowadzić w ubiegłym roku. Z kolei kobiecy zespół zagra prawdopodobnie baraż o awans do mistrzostw globu, które grudniu mają się odbyć w Hiszpanii.

 

Polska w 2020 roku zorganizuje, poza lekkoatletycznymi, także inne duże imprezy.

 

W styczniu (22-24.01) w Gdańsku o medale mistrzostw Europy rywalizować będą specjaliści od łyżwiarskiego krótkiego toru, czyli short tracku, a jedną z faworytek na najkrótszych dystansach będzie Natalia Maliszewska, należąca od kilku lat do światowej czołówki.

 

W lutym (7-14.02) w Warszawie kontynentalny czempionat będą mieć zapaśnicy. Z kolei 26 maja w Gdańsku ma się odbyć finał piłkarskiej Ligi Europy. Natomiast w dniach 22-27 czerwca w stolicy planowane są indywidualne mistrzostwa Europy w tenisie stołowym, które zgodnie z pierwotnym planem powinny odbyć się w 2020 roku.

 

Sporo emocji towarzyszyć będzie występom tenisistów, głównie ze względu na spektakularny sukces Igi Świątek, która w październiku wygrała wielkoszlemowy turniej w Paryżu. Polka tytułu na kortach im. Rolanda Garrosa będzie bronić w dniach 23 maja - 6 czerwca. Tradycyjnie pierwszą lewą Wielkiego Szlema będzie w Melbourne Australian Open, choć turniej odbędzie się nieco później niż zwykle, gdyż w lutym (8-21.02). Po rocznej przerwie na londyńską trawę w Wimbledonie tenisiści mają wrócić między 28 czerwca a 11 lipca. Z kolei US Open w Nowym Jorku zaplanowano na termin 30 sierpnia - 12 września.

 

Najważniejszą imprezą sezonu dla pływaków będą mistrzostwa Europy w Budapeszcie (10-16 maja).

 

Także sztangistów czekają dwa ważne sprawdziany. W kwietniu w Moskwie walczyć będą o medale mistrzostw Starego Kontynentu, a w listopadzie w stolicy Peru - Limie - planowane są mistrzostwa świata.

 

Miejscem zmagań najlepszych kolarzy świata będzie w tym roku Brugia (19-26 września). Tour de Pologne ma ruszyć 9 sierpnia, czyli tuż po zakończeniu igrzysk w Pekinie. Termin wyścigu organizowanego przez Czesława Langa będzie w tym roku kolidował z Vuelta a Espana, której start zaplanowano na 14 sierpnia. Maj (8-30.05) tradycyjnie zarezerwowano dla Giro d'Italia, a kolarzom walczącym o triumf w Tour de France (26 czerwca-18 lipca) raczej nie dane będzie powalczyć o olimpijski medale w Tokio.

 

Trzykrotnie zawitają do Polski uczestnicy żużlowej Grand Prix - 31 lipca do Wrocławia, 7 sierpnia na PGE Narodowy w Warszawie, a 2 października na finał cyklu do Torunia.

 

Już w sobotę na trasy i bezdroża Arabii Saudyjskiej, która po raz drugi gościć będzie imprezę, wyruszą uczestnicy Rajdu Dakar, w tym 12 Polaków, z Jakubem Przygońskim i Kamilem Wiśniewskim na czele.

 

Początek nowego roku to także tradycyjne zawody narciarskie - Turniej Czterech Skoczni i Tour de Ski. Fani Kamila Stocha, Dawida Kubackiego i ich kolegów jeszcze czterokrotnie tej zimy będą mieć okazję podziwiać ich w konkursach Pucharu Świata w kraju - na Wielkiej Krokwi w Zakopanem 16 i 17 stycznia oraz ponownie 13-14 lutego, choć miejsca jeszcze ostatecznie nie ustalono.

 

Kulminacyjny punkt sezonu to mistrzostwa świata w narciarstwie klasycznym, których w dniach 23 lutego - 4 marca gospodarzem będzie niemiecki Oberstdorf.

 

Z kolei MŚ w biathlonie zaplanowano na 10-21 lutego w słoweńskiej Pokljuce.

Najważniejsze imprezy sportowe w 2021 roku:

B A D M I N T O N
-----------------
  27-31.01 World Tour Finals 2020 (Bangkok/Tajlandia)
  16-20.02 ME drużyn mieszanych (Vantaa/Finlandia)
  25-28.03 Polish Open (Gniezno)
27.04-2.05 Indywidualne ME (Kijów/Ukraina)
  21-25.06 Klubowe ME (Białystok)
29.11-5.12 Indywidualne MŚ (Huelva/Hiszpania)
  15-19.12 World Tour Finals 2021 (Kanton/Chiny)

B I A T H L O N 
---------------
27-31.01 ME (Duszniki-Zdrój)
10-21.02 MŚ (Pokljuka/Słowenia)

         PŚ
 7-10.01 Oberhof/Niemcy
13-17.01 Oberhof/Niemcy
21-24.01 Anterselva/Włochy
  4-7.03 Nove Mesto/Czechy
11-14.03 Nove Mesto/Czechy
18-21.03 Oslo-Holmenkollen/Norwegia

B O B S L E J E 
---------------
 9-10.01 PŚ i ME (Winterberg/Niemcy)
16-17.01 PŚ (St. Moritz/Szwajcaria)
23-24.01 PŚ (Koenigsee/Niemcy)
 5-14.02 MŚ (Altenberg/Niemcy)

B O K S 
-------
  12-23.04 MŚJ (Kielce)
28.06-3.07 Turniej im. Feliksa Stamma (Warszawa)
   5-10.09 Międzynarodowe Mistrzostwa Śląska Kobiet (Gliwice)
  22-28.11 Memoriał Leszka Drogosza (Kielce)

F O R M U Ł A 1
---------------
      GP 
21.03 Australii 
28.03 Bahrajnu 
11.04 Chin 
 9.05 Hiszpanii 
23.05 Monaco 
 6.06 Azerbejdżanu 
13.06 Kanady 
27.06 Francji 
 4.07 Austrii 
18.07 Wielkiej Brytanii 
 1.08 Węgier 
29.08 Belgii 
 5.09 Holandii 
12.09 Włoch 
26.09 Rosji 
 3.10 Singapuru 
10.10 Japonii 
24.10 Stanów Zjednoczonych 
31.10 Meksyku 
 4.11 Brazylii 
28.11 Arabii Saudyjskiej 
 5.12 Abu Zabi 

G I M N A S T Y K A  
--------------------
  21-25.04 ME w gimnastyce sportowej (Bazylea/Szwajcaria)
29.04-2.05 ME w skokach na trampolinie (Soczi/Rosja) 
   9-13.06 ME w gimnastyce artystycznej (Warna/Bułgaria)
  18-20.06 MŚ w akrobatyce sportowej (Genewa, Szwajcaria)
  24-26.09 ME w akrobatyce sportowej (Pesaro/Włochy)
  18-24.10 MŚ w gimnastyce sportowej (Kitakyushu/Japonia)
  27-31.10 MŚ w gimnastyce artystycznej (Kitakyushu/Japonia)
  11-14.11 MŚ w skokach na trampolinie (Baku/Azerbejdżan)

G O L F
-------
  20-23.05 MP Match Play (Mazury G&CC Naterki k/Olsztyna)
    4-6.06 MP kobiet i mężczyzn (Modry Las GC/Choszczno, zachodniopomorskie)
  23-26.06 ME mężczyzn – Golf du Medoc Resort (Francja) 
  25-27.06 Klubowe MP mężczyzn (Toya G&CC Wrocław)
  25-27.06 Klubowe MP kobiet (Gradi GC Brzeźno k/Wrocławia)
   6-10.07 Drużynowe ME kobiet – Royal County Down GC (Irlandia)
   7-10.07 Drużynowe ME mężczyzn, dywizja 2 - Estonian G&CC (Estonia)
   9-11.07 MP (First Warsaw GC Rajszew)
  15-18.07 Klubowe MP (Kalinowa Pola GC Kalinowo k/Świebodzina)
  21-24.07 ME kobiet – Alwoodley GC (Anglia)
30.07-1.08 MP HCP (Tokary GC Postołowo GC, pomorskie) 
    1-3.10 PZG Masters (Lisia Polana GC Pomiechówek, mazowieckie)

H O K E J  N A  L O D Z I E
---------------------------
21.05-6.06 MŚ elity (Mińsk/Białoruś; Ryga/Łotwa)
  27-30.08 Turniej kwalifikacyjny do igrzysk Pekin 2022 (Bratysława/Słowacja)

H O K E J  N A  T R A W I E
---------------------------
  2-5.04 Klubowy PE z udziałem Grunwaldu Poznań (Wiedeń/Austria)
 4-13.06 ME kobiet i mężczyzn (Amsterdam/Holandia)
18-24.07 MEJ drugiej dywizji z udziałem Polek (Zurych/Szwajcaria)
18-24.07 MEJ drugiej dywizji z udziałem Polaków (Wiedeń/Austria)
15-21.08 ME mężczyzn drugiej dywizji z udziałem reprezentacji Polski (Gniezno)
15-21.08 ME kobiet drugiej dywizji z udziałem reprezentacji Polski (Praga/Czechy)

J E Ź D Z I E C T W O
---------------------
  25-28.03 Halowe MP w skokach (Leszno)
  27-30.05 MP w wkkw (Baborówko) 
   9-10.07 MP w sportowych rajdach konnych (Kliczków) 
  22-25.07 Finał Pucharu Narodów w skokach Europejskiej Federacji Jeździeckiej (Warszawa)
28.07-1.08 ME w woltyżerce (Le Mans/Francja)
    5-8.08 MP w powożeniu zaprzęgami parokonnymi (Ptakowice)
  13-15.08 MP w powożeniu zaprzęgami jednokonnymi (Bogusławice) 
23.08-5.09 ME w powożeniu zaprzęgami czterokonnymi (Budapeszt/Węgry) 
30.08-4.09 ME w skokach (Riesenbeck/Niemcy)
    3-5.09 MP w ujeżdżeniu (Biały Las, Wierzbna) 
   6-11.09 ME w sportowych rajdach konnych – 160 km (Ermelo/Holandia) 
   7-12.09 ME w ujeżdżeniu (Hagen/Niemcy)
   8-12.09 MŚ w powożeniu zaprzęgami parokonnymi (Kronenberg/Holandia)

J U D O
-------
11-13.01 World Masters (Dauha/Katar)
18-20.02 Grand Slam (Tel Awiw/Izrael)
16-18.04 ME (Lizbona/Portugalia)

K A J A K A R S T W O
---------------------
           klasyczne
  16-19.09 MŚ (Kopenhaga/Dania)

           górskie
  21-26.09 MŚ (Bratysława/Słowacja)

K O L A R S T W O
------------------
            szosa
   21-27.02 UAE Tour (Zjednoczone Emiraty Arabskie)
      27.02 Omloop Het Nieuwsblad (Belgia)
       6.03 Strade Bianche (Włochy)
    7-14.03 Paryż-Nicea (Francja)
   10-16.03 Tirreno-Adriatico (Włochy) 
      20.03 Mediolan-San Remo (Włochy)
   22-28.03 Dookoła Katalonii (Hiszpania)
      24.03 Driedaagse Brugge-De Panne (Belgia)
      26.03 E3 Saxo Bank Classic (Belgia)
      28.03 Gandawa-Wevelgem (Belgia)
      31.03 Dwars Door Vlaanderen (Belgia)
       4.04 Dookoła Flandrii (Belgia)
    5-10.04 Dookoła Kraju Basków (Hiszpania)
      11.04 Paryż-Roubaix (Francja)
      18.04 Amstel Gold Race (Holandia)
      21.04 Strzała Walońska (Belgia)
      25.04 Liege-Bastogne-Liege (Belgia)
 27.04-2.05 Tour de Romandie (Szwajcaria)
       1.05 Eschborn-Frankfurt (Niemcy)
       1.05 Memoriał Andrzeja Trochanowskiego
     7-9.05 CCC Tour - Grody Piastowskie
    8-30.05 Giro d'Italia
   19-23.05 Bałtyk-Karkonosze Tour
   26-30.05 Orlen Nations Grand Prix 
 30.05-6.06 Criterium du Dauphine (Francja)
     4-6.06 Małopolski Wyścig Górski
    6-13.06 Dookoła Szwajcarii
   23-26.06 Wyścig Solidarności i Olimpijczyków
26.06-18.07 Tour de France
   14-17.07 Dookoła Mazowsza
      31.07 Clasica San Sebastian (Hiszpania)
    9-15.08 Tour de Pologne
      15.08 Memoriał Henryka Łasaka
      16.08 Puchar Uzdrowisk Karpackich
 14.08-5.09 Vuelta a Espana 
      22.08 Cyclassics Hamburg 
      29.08 Bretagne Classic - Ouest France
 30.08-5.09 BinckBank Tour (Belgia/Holandia)
     4-5.09 Dookoła Warmii i Mazur
      10.09 Grand Prix Quebecu (Kanada)
      12.09 Grand Prix Montrealu (Kanada)
   19-26.09 MŚ (Brugia/Belgia)
       9.10 Il Lombardia
   14-19.10 Tour of Guangxi (Chiny)

            przełaje
   23-24.01 MP (Włoszakowice)
   30-31.01 MŚ (Ostenda/Belgia)    

            tor
   22-25.04 Puchar Narodów (Newport/Wielka Brytania)
   13-16.05 Puchar Narodów (Hongkong)
     3-6.06 Puchar Narodów (Cali/Kolumbia)
   13-17.10 MŚ (Aszchabad/Turkmenistan)
                               
            górskie
     8-9.05 PŚ (Albstadt/Niemcy)
   15-16.05 PŚ (Nove Mesto/Czechy)
   12-13.06 PŚ (Leogang/Austria)
     3-4.07 PŚ (Les Gets/Francja)
    8-11.07 ME (Nowy Sad/Serbia)
   25-29.08 MŚ (Val di Sole/Włochy)
     4-5.09 PŚ (Lenzerheide/Szwajcaria)
   18-19.09 PŚ (Snowshoe/USA)

K O S Z Y K Ó W K A
--------------------
  3 i 6.02 El. ME kobiet 2021; m.in. Polska - Białoruś
  11-14.02 Finałowy turniej PP mężczyzn (Lublin)
     19.02 El. ME mężczyzn 2020: Polska – Hiszpania (Gliwice)
     21.02 El. ME mężczyzn 2020: Polska – Rumunia (Gliwice)
    7-9.05 Turniej finałowy LM FIBA mężczyzn 
  26-30.05 Turniej kwalifikacyjny do igrzysk olimpijskich 3x3 mężczyzn z udziałem Polski 
           (Graz/Austria)
  17-27.06 ME kobiet (Francja, Hiszpania) 
29.06-4.07 Turniej kwalifikacyjny mężczyzn do igrzysk olimpijskich z udziałem Polski (Kowno/Litwa)

L E K K O A T L E T Y K A
-------------------------
   12.02 Halowy Mityng Orlen Cup (Łódź)
   17.02 Mityng Copernicus Cup (Toruń)
20-21.02 HMP (Toruń)
  4-7.03 HME (Toruń)
   13.03 PE w rzutach
  1-2.05 World Athletics Relays - nieoficjalne MŚ w sztafetach (Chorzów)
    9.05 Mityng Gold Tokyo - Continental Tour Gold (Tokio/Japonia) 
   11.05 Mityng - Continental Tour Gold (Nankin/Chiny) 
   19.05 Mityng Złote Kolce - Continental Tour Gold) (Ostrawa/Czechy) 
   23.05 Mityng Diamentowej Ligi (Rabat/Maroko)
   28.05 Mityng Diamentowej Ligi (Dauha/Katar)
   30.05 Memoriał Janusza Kusocińskiego (Chorzów)
    4.06 Mityng Diamentowej Ligi (Rzym/Włochy)
    5.06 GP Sopotu im. Janusza Sidły
    5.06 Mityng - Continental Tour Gold (Kingston/Jamajka)
    6.06 Mityng - Continental Tour Gold (Hengelo/Holandia)
    8.06 Mityng - Continental Tour Gold (Turku/Finlandia) 
   10.06 Mityng Diamentowej Ligi (Oslo/Norwegia)
   19.06 Tyczka na Molo (Sopot)
19-20.06 Drużynowe ME (Chorzów)
25-26.06 MP (Poznań)
   30.06 Memorial Ireny Szewińskiej - Continental Tour Gold (Bydgoszcz)
    4.07 Mityng Diamentowej Ligi (Sztokholm/Szwecja)
    6.07 Memoriał Istvana Gyulaia - Continental Tour Gold (Szekesfehervar/Węgry) 
    9.07 Mityng Diamentowej Ligi (Monako)
   13.07 Mityng Diamentowej Ligi (Londyn/W.Brytania)
   14.08 Mityng Diamentowej Ligi (Szanghaj/Chiny)
   21.08 Mityng Diamentowej Ligi (Eugene/USA)
   22.08 Mityng Diamentowej Ligi (Chiny)
   26.08 Mityng Diamentowej Ligi (Lozanna/Szwajcaria)
   28.08 Mityng Diamentowej Ligi (Paryż/Francja)
    3.09 Mityng Diamentowej Ligi (Bruksela/Belgia)
    5.09 Memoriał Kamili Skolimowskiej - Continental Tour Gold (Chorzów)
  8-9.09 Mityng Diamentowej Ligi (Zurych/Szwajcaria)
   14.09 Memoriał Borisa Hanzekovica - Continental Tour Gold (Zagrzeb/Chorwacja) 
   18.09 Mityng - Continental Tour Gold (Nairobi/Kenia) 
    
Ł U C Z N I C T W O
-------------------
  30-31.01 Halowe MP (Wilkowice woj. śląskie)
  16-21.03 PE (Porec/Chorwacja)
  16-21.04 PE (Antalya/Turcja)
  19-25.04 PŚ (Gwatemala City/Gwatemala)
  17-23.05 PŚ (Szanghaj/Chiny)
  22-23.05 Memoriał Mieczysława Nowakowskiego (Warszawa)
31.05-6.06 ME - kwalifikacja indywidualna do igrzysk olimpijskich w Tokio (Antalya/Turcja)
  22-27.06 PŚ - kwalifikacja drużynowa do igrzysk olimpijskich w Tokio (Paryż/Francja)  
  26-27.06 Memoriał Ireny Szydłowskiej (Warszawa)
    2-4.07 MP - 2x70 m (Gdańsk)
    4-5.09 MP w łukach bloczkowych (Więcławice woj. małopolskie)
  19-27.09 MŚ (Yankton/USA)
  17-19.09 MP (miejsce do ustalenia)
     26.09 Memoriał Jana Konopczyńskiego (Żołędowo, woj.kujawsko-pomorskie)
   4-10.10 MŚJ (Perth/Australia)

Ł Y Ż W I A R S T W O  F I G U R O W E
--------------------------------------
24-27.03 MŚ (Sztokholm/Szwecja)
15-18.04 World Team Trophy (Osaka/Japonia)

Ł Y Ż W I A R S T W O  S Z Y B K I E
------------------------------------
16-17.01 ME (Heerenveen/Holandia)
22-24.01 PŚ (Heerenveen/Holandia)
29-31.01 PŚ (Heerenveen/Holandia)
11-14.02 MŚ (Heerenveen/Holandia)

         short track
22-24.01 ME (Gdańsk)
  5-7.03 MŚ (Dordrecht/Holandia)

M O T O C Y K L E
-----------------
      MŚ
28.03 GP Kataru (Dauha)
11.04 GP Argentyny (Termas de Rio Hondo)
18.04 GP Ameryk (Austin, USA)
 2.05 GP Hiszpanii (Jerez de la Frontera)
16.05 GP Francji (Le Mans)
30.05 GP Włoch (Florencja)
 6.06 GP Katalonii (Barcelona/Hiszpania)
20.06 GP Niemiec (Chemnitz)
27.06 GP Holandii (Assen)
11.07 GP Finlandii (Kausala)
15.08 GP Austrii (Spielberg)
29.08 GP Wielkiej Brytanii (Silverstone)
12.09 GP Aragonii (Alcaniz/Hiszpania)
19.09 GP San Marino i wybrzeża Rimini (Misano Adriatico/Włochy)
 3.10 GP Japonii (Motegi)
10.10 GP Tajlandii (Buriram)
24.10 GP Australii (Ventnor)
31.10 GP Malezji (Sepang)
14.11 GP Walencji (Cheste/Hiszpania)

N A R C I A R S T W O  A L P E J S K I E
----------------------------------------
 8-21.02 MŚ (Cortina d'Ampezzo/Włochy)

         PŚ
3 i 6.01 slalom kobiet i mężczyzn (Zagrzeb/Chorwacja)
 8-10.01 dwa slalomy giganty i slalom mężczyzn (Adelboden/Szwajcaria)
 9-10.01 zjazd i supergigant kobiet (St. Anton/Austria) 
   12.01 slalom kobiet (Flachau/Austria)
15-17.01 dwa zjazdy i slalom mężczyzn (Wengen/Szwajcaria) 
16-17.01 dwa slalomy giganty kobiet (Maribor/Słowenia) 
22-24.01 supergigant, zjazd i slalom mężczyzn (Kitzbuehel/Austria) 
22-23.01 dwa zjazdy kobiet (Crans-Montana/Szwajcaria) 
   24.01 supergigant kobiet (Crans-Montana/Szwajcaria)
   26.01 slalom mężczyzn (Schladming/Austria) 
   26.01 slalom gigant kobiet (Kronplatz/Włochy) 
30-31.01 zjazd i supergigant kobiet (Garmisch-Partenkirchen/Niemcy) 
30-31.01 dwa slalomy mężczyzn (Chamonix/Francja) 
  5-6.02 supergigant i zjazd mężczyzn (Garmisch-Partenkirchen/Niemcy) 
27-28.02 zjazd i supergigant kobiet (Val di Fassa/Włochy) 
27-28.02 dwa slalomy giganty mężczyzn (Bansko/Bułgaria) 
  6-7.03 zjazd i supergigant mężczyzn (Kvitfjell/Norwegia) 
  6-7.03 slalom gigant i slalom kobiet (Jasna/Słowacja) 
12-13.03 dwa slalomy kobiet (Aare/Szwecja) 
13-14.03 slalom gigant i slalom mężczyzn (Kranjska Gora/Słowenia) 
17-21.03 zjazd, supergigant, drużynowo, slalom gigant, slalom – zawody finałowe 
         (Lenzerheide/Szwajcaria)

N A R C I A R S T W O  K L A S Y C Z N E
----------------------------------------
   9-14.02 MŚJ (Lahti, Vuokatti/Finlandia)
23.02-4.03 MŚ (Oberstdorf/Niemcy)

         PŚ - biegi
 1-10.01 Tour de Ski - Val Muestair/Szwajcaria, Dobiacco, Val di Fiemme/Włochy
23-24.01 Lahti/Finlandia
30-31.01 Falun/Szwecja
  6-7.02 Ulricehamn/Szwecja
20-21.02 Nove Mesto/Czechy
12-14.03 Oslo/Norwegia
19-21.03 miejsce do ustalenia - finał

      PŚ - skoki
 1.01 Garmisch-Partenkirchen/Niemcy - Turniej Czterech Skoczni
 3.01 Innsbruck/Austria - Turniej Czterech Skoczni
 6.01 Bischofshofen/Austria - Turniej Czterech Skoczni
 9.01 Titisee-Neustadt/Niemcy
10.01 Titisee-Neustadt/Niemcy
16.01 Zakopane - drużynowy
17.01 Zakopane
23.01 Lahti/Finlandia - drużynowy
24.01 Lahti/Finlandia
30.01 Willingen/Niemcy
31.01 Willingen/Niemcy
 6.02 Klingenthal/Niemcy
 7.02 Klingenthal/Niemcy
13.02 Polska
14.02 Polska
19.02 Rasnov/Rumunia
20.02 Rasnov/Rumunia - drużyn mieszanych
13.03 Oslo/Norwegia - drużynowy - Turniej Raw Air
14.03 Oslo/Norwegia - Turniej Raw Air
16.03 Lillehammer/Norwegia - Turniej Raw Air
18.03 Trondheim/Norwegia - Turniej Raw Air
20.03 Vikersund/Norwegia - drużynowy - Turniej Raw Air
21.03 Vikersund/Norwegia - Turniej Raw Air
26.03 Planica/Słowenia
27.03 Planica/Słowenia - drużynowy
28.03 Planica/Słowenia

         PŚ - kombinacja norweska
15-17.01 Val di Fiemme/Włochy
22-24.01 Lahti/Finlandia 
29-31.01 Seefeld/Austria
  5-7.02 Klingenthal/Niemcy
12-14.03 Oslo/Norwegia
19-21.03 Schonach/Niemcy 

P I Ę C I O B Ó J  N O W O C Z E S N Y
--------------------------------------
24-28.03 PŚ (Budapeszt/Węgry)
 7-11.04 PŚ (Sofia/Bułgaria)
15-18.04 PŚ (Sofia/Bułgaria)
13-16.05 PŚ - finał (Seul/Korea Płd.) 
 7-13.06 MŚ (Mińsk/Białoruś)
 4-11.07 ME (Niżny Nowogród/Rosja)

P I Ł K A  N O Ż N A
--------------------
11.06-11.07 ME w 12 miastach z 12 krajów (Amsterdam, Baku, Bilbao, Budapeszt, Bukareszt, Dublin, 
            Glasgow, Kopenhaga, Londyn, Monachium, Rzym, Sankt Petersburg)
 11.06 - mecz otwarcia Turcja - Włochy (grupa A, Rzym)
 mecze z udziałem Polski (grupa E):
 14.06 - Polska - Słowacja (Dublin)
 19.06 - Polska - Hiszpania (Bilbao)
 23.06 - Polska - Szwecja (Dublin)

      El. MŚ 2022
25.03 Węgry - Polska 
28.03 Polska - Andora
31.03 Anglia - Polska
 2.09 Polska - Albania 
 5.09 San Marino - Polska 
 8.09 Polska - Anglia 
 9.10 Polska - San Marino
12.10 Albania - Polska 
12.11 Andora – Polska 
15.11 Polska - Węgry 
  
      LN UEFA - turniej finałowy (Włochy)
 6.10 półfinał: Włochy - Hiszpania (Mediolan)
 7.10 półfinał: Belgia - Francja (Turyn)
10.10 mecz o 3. miejsce (Turyn)
10.10 finał (Mediolan) 

         LM
16-17.02 i 23-24.02 pierwsze mecze 1/8 finału
 9-10.03 i 16-17.03 rewanżowe mecze 1/8 finału
   19.03 losowanie par 1/4 i 1/2 finału (Nyon/Szwajcaria)
 6-07.04 pierwsze mecze ćwierćfinałowe
13-14.04 rewanżowe mecze ćwierćfinałowe
27-28.04 pierwsze mecze półfinałowe
  4-5.05 rewanżowe mecze półfinałowe
   29.05 finał (Stambuł) 

      LE
18.02 pierwsze mecze 1/16 finału
25.02 rewanżowe mecze 1/16 finału
26.02 losowanie par 1/8 finału (Nyon/Szwajcaria)
11.03 pierwsze mecze 1/8 finału
18.03 rewanżowe mecze 1/8 finału
19.03 losowanie par 1/4 i 1/2 finału (Nyon/Szwajcaria)
 8.04 pierwsze mecze ćwierćfinałowe
15.04 rewanżowe mecze ćwierćfinałowe
29.04 pierwsze mecze półfinałowe
 6.05 rewanżowe mecze półfinałowe
26.05 finał (Gdańsk)

      Ekstraklasa
29.01 wznowienie rozgrywek
16.05 ostatnia kolejka sezonu
16.06 półfinały barażowe o awans do ekstraklasy
20.06 finał barażu o awans do ekstraklasy
     
        Puchar Polski
9-11.02 mecze 1/8 finału
   3.03 mecze 1/4 finału
   7.04 mecze 1/2 finału
   2.05 finał (wstępnie PGE Narodowy, Warszawa)

            Pozostałe ważniejsze wydarzenia:
    1-11.02 Klubowe MŚ za 2020 rok (Katar)
   24-31.03 ME do lat 21 – faza grupowa (Słowenia, Węgry)
      16.05 Finał LM kobiet (Goeteborg/Szwecja)
 31.05-6.06 ME do lat 21 – faza pucharowa (Słowenia, Węgry)
11.06-10.07 Mistrzostwa Ameryki Południowej - Copa America (Argentyna, Kolumbia)
   grudzień Klubowe MŚ za 2021 rok (Japonia)

P I Ł K A  R Ę C Z N A
----------------------
14-31.01 MŚ mężczyzn (Egipt)
29-30.05 Final Four Ligi Mistrzyń (Budapeszt/Węgry)
12-13.06 Final Four Ligi Mistrzów (Kolonia/Niemcy)
 2-19.12 MŚ kobiet (Hiszpania)

P Ł Y W A N I E
--------------- 
10-23.05 ME (Budapeszt/Węgry)

P O D N O S Z E N I E  C I Ę Ż A R Ó W
--------------------------------------
 3-11.04 ME (Moskwa/Rosja)
listopad MŚ (Lima/Peru)

R A J D Y  S A M O C H O D O W E
--------------------------------
         MP
23-25.04 Rajd Świdnicki
14-16.05 Rajd Nadwiślański    
  4-6.06 Rajd Żmudzi (Litwa)
18-20.06 Rajd Polski     
  5-7.08 Rajd Rzeszowski
10-12.09 Rajd Śląska      
15-17.10 Rajd Koszyc (Słowacja)   

           MŚ
  21-24.01 Rajd Monte Carlo
  22-25.04 Rajd Chorwacji 
  20-23.05 Rajd Portugalii
    3-6.06 Rajd Włoch
  24-27.06 Rajd Safari
  15-18.07 Rajd Estonii 
29.07-1.08 Rajd Finlandii
  19-20.08 Rajd Wielkiej Brytanii 
   9-12.09 Rajd Chile
  14-17.10 Rajd Hiszpanii
  11-14.11 Rajd Japonii

         ME
12-14.03 Rally Serras de Fafe e Felgueiras 
25-27.03 Rajd Azorów 
  6-8.05 Rajd Wysp Kanaryjskich 
18-20.06 Rajd Polski 
  1-3.07 Rajd Lipawy 
23-25.07 Rally di Roma Capitale
27-29.08 Rajd Barum 
22-24.10 Rajd Węgier

R U G B Y
---------
 6.02–20.03 Puchar Sześciu Narodów 
18.09-16.10 PŚ kobiet (Nowa Zelandia)

S A N E C Z K A R S T W O
-----------------------
         tory lodowe
  2-3.01 PŚ (Berchtesgaden-Koenigssee/Niemcy) 
 9-10.01 PŚ i ME (Sigulda/Łotwa) 
16-17.01 PŚ (Oberhof/Niemcy)
23-24.01 PŚ (Innsbruck/Austria)
29-31.01 MŚ (Berchtesgaden-Koenigssee/Niemcy)

         tory naturalne
14-17.01 PŚ (Passeiertal/Włochy)
  4-7.02 MŚ (Umhausen/Austria)
10-13.02 PŚ (Laas/Włochy)

S I A T K Ó W K A
----------------- 
  2-4.02 LM kobiet, II turniej grupy A z udziałem Developres SkyRes Rzeszów (Schwerin/Niemcy)
  2-4.02 LM kobiet, II turniej grupy C z udziałem ŁKS Commercecon Łódź (Łódź)
  2-4.02 LM kobiet, II turniej grupy E z udziałem Grupy Azoty Chemik Police (Police)
    1.05 LM mężczyzn - finał (miejsce do ustalenia)
11-13.05 Liga Narodów kobiet, 1. runda z udziałem Polek (Włochy)
14-16.05 Liga Narodów mężczyzn - faza interkontynentalna (Katowice)
18-20.05 Liga Narodów kobiet, 2. runda z udziałem Polek (Bruksela/Belgia)
25-27.05 Liga Narodów kobiet, 3. runda z udziałem Polek (Ottawa, Kanada)
28-30.05 Liga Narodów mężczyzn - faza interkontynentalna (Gdańsk)
  1-3.06 Liga Narodów kobiet, 4. runda z udziałem Polek (Polska/miasto do ustalenia)
 8-10.06 Liga Narodów kobiet, 5. runda z udziałem Polek (Jiangmen/Chiny)
23-27.06 Liga Narodów kobiet, turniej finałowy (Chiny)
23-27.06 Liga Narodów mężczyzn – turniej finałowy (Włochy)
 6-19.12 Klubowe MŚ mężczyzn (miejsce do ustalenia)

S I A T K Ó W K A   P L A Ż O W A
---------------------------------
21-27.06 Turniej finałowy Pucharu Kontynentalnego (miejsce do ustalenia)
11-15.08 ME (Wiedeń/Austria)

S N O W B O A R D
------------------
          PŚ
    8.01 big air (Kreischberg/Austria)
    9.01 slalom (Scuol/Szwajcaria)
   16.01 snowboard cross (Montafon/Austria)
   22.01 slopestyle (Laax/Szwajcaria)
   23.01 halfpipe (Laax/Szwajcaria)
23-24.01 snowboard cross (Bergamo/Włochy)
   30.01 slalom (Moskwa/Rosja)
    5.02 slopestyle (Mammoth/USA)
    6.02 halfpipe (Mammoth/USA)
  6-7.02 slalom (Jezioro Bannoje/Rosja)
13-14.02 slalom (Pjongczang/Korea Południowa)
    6.03 slalom (Rogla/Słowenia)
    7.03 slopestyle (Calgary/Kanada)
    8.03 big air i halfpipe (Calgary/Kanada)
   13.03 slopestyle (Calgary/Kanada)
   14.03 halfpipe (Calgary/Kanada)
   20.03 snowboard cross (Veysonnaz/Szwajcaria)
20-21.03 slalom (Berchtesgaden/Niemcy)
   27.03 slopestyle (Szpindlerowy Młyn/Czechy)
                            
S T R Z E L E C T W O
---------------------
   8-10.01 Finał ligi - karabin i pistolet (Bydgoszcz)
  13-17.01 ISSF GP – karabin i pistolet (Ruse/Bułgaria)
    3-6.02 GP Rabatu – skeet i trap (Maroko)
  11-14.02 GP Pilzna – karabin i pistolet (Czechy)
  18-21.02 GP Cypru – skeet i trap (Nikozja)
    1-5.03 PŚ - skeet i trap (Kair/Egipt)
    1–5.03 ME - karabin i pistolet oraz ruchoma tarcza (Lohja/Finlandia)
  23-29.03 PŚ – skeet i trap (New Delhi/Indie)
  24-28.03 GP Wrocławia - karabin i pistolet (Wrocław)
  16-27.04 PŚ – karabin, pistolet, skeet i trap (Changwon/Korea Płd.)
    4-9.05 GP of Liberation – karabin i pistolet (Pilzno/Czechy)
  13-16.05 PŚ - skeet i trap (Lonato/Włochy)
28.05-6.06 ME – karabin, pistolet, skeet i trap (Osijek/Chorwacja)
   8-17.06 MŚ – skeet i trap (Chatearoux/Francja)
  17-20.06 MP – karabin i pistolet (Wrocław)
28.06-1.07 PŚ – karabin, pistolet, skeet i trap (Baku/Azerbejdżan)
  25-27.07 MP karabin i pistolet – open (Bydgoszcz)
   1-11.09 ISSF GP – karabin i pistolet (Dżakarta/Indonezja)
   9-12.09 MP – skeet i trap (Wrocław)
    1-3.10 Finał PP karabin i pistolet (Starachowice)
   1-10.10 MŚJ (Las Palmas/Hiszpania) 

S Z A C H Y
-----------
   15-31.01 Superturniej Tata Steel Chess (Wijk aan Zee/Holandia)
    7-21.04 Indywidualne ME (Reykjavik/Islandia) 
31.05-13.06 Indywidualne ME kobiet (Mamaja/Rumuna)
   11-22.11 Drużynowe ME (Terme Olimia/Słowenia)
 27.11-4.12 Klubowy Puchar Europy kobiet (Monaco)
 27.11-5.12 Klubowy Puchar Europy (Ohrid/Macedonia Północna)

S Z E R M I E R K A
-------------------
27-28.03 PP KGHM Tour w szpadzie, szabli i florecie
17-18.04 PP KGHM Tour w szpadzie, szabli i florecie
  5-6.06 MP w szpadzie, szabli i florecie (miejsce do ustalenia)

T E N I S
---------
    5-13.01 Turniej WTA (Abu Zabi/Zjednoczone Emiraty Arabskie)
    5-13.01 Turnieje ATP (Delray Beach/USA; Antalya/Turcja) 
   10-13.01 Kwalifikacje Australian Open (kobiety - Dubaj/ZEA; mężczyźni - Dauha/Katar)
 31.01-6.02 dwa turnieje ATP (Melbourne/Australia)
    8-21.02 Australian Open (Melbourne/Australia)
     5-6.03 Puchar Davisa: Polska - Salwador w Grupie Światowej II (Kalisz)
   13-18.04 Puchar Billie Jean King - turniej finałowy (Budapeszt/Węgry)
   16-17.04 Puchar Billie Jean King - baraż Polska – Brazylia (Bytom)
 23.05-6.06 French Open (Paryż/Francja)
28.06-11.07 Wimbledon (Londyn/W. Brytania) 
30.08-12.09 US Open (USA)
   14-21.11 ATP Finals (Turyn/Włochy)
   22-28.11 Puchar Davisa - turniej finałowy (Madryt/Hiszpania)

T E N I S  S T O Ł O W Y
------------------------
  23-24.01 El. DME kobiet (Gdańsk)
  23-24.01 El. DME mężczyzn (Zagrzeb)
  29-31.01 MP (miejsce do ustalenia)
  10-14.02 Europejskie kwalifikacje do igrzysk (Moskwa/Rosja)
27.02–7.03 DMŚ (Busan/Korea Płd.)
  22-27.06 ME (Warszawa)
28.09-3.10 ME (Kluż-Napoca/Rumunia)

W I O Ś L A R S T W O
---------------------
     30.01 MP na ergometrze (miejsce do ustalenia)
  23-27.02 MŚ na ergometrze (wirtualnie)
   9-11.04 ME (Varese/Włochy)
30.04-2.05 PŚ (Zagrzeb/Chorwacja)
  16-18.05 Finałowe regaty kwalifikacyjne do igrzysk olimpijskich (Lucerna/Szwajcaria)
  21-23.05 PŚ (Lucerna/Szwajcaria)
    4-6.06 PŚ (Sabaudia/Włochy)
    7-8.08 MP (Poznań)
    4-5.09 MME (Kruszwica)
  17-24.10 MŚ (Szanghaj/Chiny)

Z A P A S Y
-----------
   7-11.02 ME (Warszawa)
  18-21.02 Europejski turniej kwalifikacyjny do IO w Tokio (Budapeszt/Węgry)
   9-10.04 Młodzieżowe MP do lat 23 kobiety i MP juniorek (Chełm)
  16-18.04 Młodzieżowe do lat 23 i MP juniorów (Teresin)
  23-25.04 MP U23 – styl klasyczny (Poznań)
29.04-3.05 Światowy turniej kwalifikacyjny do IO w Tokio (Sofia/Bułgaria)
  17-23.05 ME U23 (Skopje/Macedonia)
   8-10.06 Memoriał Wacława Ziółkowskiego - styl wolny (Warszawa)
   9-11.06 Poland Open kobiet (Warszawa)
  11-13.06 Memoriał Władysława Pytlasińskiego - styl klasyczny (Warszawa)
  14-20.06 ME kadetów (Samakow/Bułgaria)
28.06-4.07 ME juniorów (Dortmund/Niemcy)
  16-22.08 MŚ juniorów (Ufa/Rosja)
  19-23.08 MŚ kadetów (Budapeszt/Węgry)
   2-10.09 MŚ seniorów i kobiet (Oslo/Norwegia)
    3-4.10 MP – styl klasyczny (Kostrzyń nad Odrą)
  10-11.10 MP – styl wolny i zapasy kobiet (miejsce do ustalenia)
  19-24.10 MŚ weteranów (Loutraki/Grecja)
    1-7.11 MŚ U23 (Belgrad/Serbia)

Ż E G L A R S T W O
-------------------
   5–13.03 MŚ klasy 470 (Vilamoura/Portugalia)
   7–13.03 ME klasy RS:X (Vilamoura/Portugalia)
26.03–3.04 PE o Trofeum Księżniczki Zofii (Palma de Mallorca/Hiszpania)
  19–23.04 ME klasy Finn (Hyeres/Francja)
30.04–8.05 ME klasy 470 (Hyeres/Francja)
   4–12.05 MŚ klasy Finn (Porto/Portugalia)
  10–16.05 ME Formuły Kite (Kalamata/Grecja)
  15–22.05 ME klas Laser Standard oraz Laser Radial kobiet i mężczyzn (Warna/Bułgaria)
  21–23.05 Puchar PZŻ cz. 1 (Krynica Morska)
  23–29.05 MŚ klasy RS:X (Qinhuangdao/Chiny)
  25–30.05 MEJ klasy iQFoil (Costa Brava/Hiszpania)
  28–30.05 Puchar PZŻ cz. 2 (Krynica Morska)
    2–6.06 Regaty Medemblik Regatta (Medemblik/Holandia)
   8–15.06 PŚ (Enoshima/Japonia)
   9–16.06 MEJ klasy Laser (Tivat/Czarnogóra)
  19–27.06 Regaty Kieler Woche (Kilonia/Niemcy)
  20–27.06 ME klasy Optimist (El Puerto de Santa Maria/Hiszpania)
26.06–3.07 MEJ klasy Laser Radial (Kastela/Chorwacja)
   1–11.07 MŚ klasy Optimist (Riva del Garda/Włochy)
   2–18.07 Regaty Gdynia Sailing Days (Gdynia/Polska)
   3–10.07 MŚJ klasy 470 (San Remo/Włochy)
   5–11.07 MŚJ klas 49er, 49erFX, Nacra 17 (Gdynia/Polska)
  11–18.07 MŚJ klasy 470 (Aregai/Włochy)
  19–25.07 MŚJ Formuły Kite (Gizzeria/Włochy)
  24–30.07 MŚ klasy Micro (Martigues/Francja)
  24–31.07 MEJ klasy 470 (Formia/Włochy)
  26–31.07 MŚJ klasy iQFoil (Campione/Włochy)
30.07–7.08 MŚ klasy 29 (Aarhus/Dania)
  16-21.08 MŚ w windsurfingowej klasie Raceboard (Ryga/Łotwa)
  19–27.08 MŚJ klasy Laser (Portland/Wielka Brytania)
  23–28.08 Drużynowe ME klasy Optimist (Lago de Ledro/Włochy)
  23–31.08 ME klasy 29er (Walencja/Hiszpania)
  25–30.08 MŚ klasy iQFoil (Silvaplana/Szwajcaria)
   9–16.09 MŚ klasy Laser Standard (Barcelona/Hiszpania)
  10–16.09 MŚ Formuły Kite (Weifang/Chiny)
  17–19.09 MP klas olimpijskich cz. 1 (Gdańsk Górki Zachodnie)
  22–23.09 MP w sprincie (Gdańsk Górki Zachodnie)
  24–26.09 MP klas olimpijskich cz. 2 (Gdańsk Górki Zachodnie)
27.09–3.10 ME drużyn mieszanych Formuły Kite (Nafpaktos/Grecja)
  10–17.10 MŚ klasy Laser Radial kobiet i mężczyzn (Shoreacres/USA)
  11–17.10 MŚ drużyn mieszanych Formuły Kite (Torregrande/Włochy)
  23–30.10 ME klasy iQFoil (Marsylia/Francja)
  16–21.11 MŚ klas 49er, 49erFX i Nacra 17 (Al-Mussanah/Oman)

Ż U Ż E L
---------
      GP 
24.04 miejsce do ustalenia
22.05 Teterow/Niemcy
 5.06 Praga/Czechy
19.06 miejsce do ustalenia
17.07 Cardiff/W.Brytania
31.07 Wrocław
 7.08 Warszawa
14.08 Malilla/Szwecja
28.08 Togliatti/Rosja
11.09 Vojens/Dania
 2.10 Toruń

      Speedway of Nations
17.09 1. półfinał (Daugavpils/Łotwa)
18.09 2. półfinał (Daugavpils/Łotwa)
16.10 1. dzień finału (Manchester/W.Brytania)
17.10 2. dzień finału (Manchester/W.Brytania)

INNE WYDARZENIA I IMPREZY
-------------------------
   2-15.01 Rajd Dakar (Arabia Saudyjska)
23.07-8.08 Igrzyska olimpijskie (Tokio/Japonia)
  18-29.08 Uniwersjada (Chengdu/Chiny).
RM, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze