Tour de Ski: Pellegrino i Svahn wygrali sprint w Val Muestair

Włoch Federico Pellegrino i Szwedka Linn Svahn wygrali sprint techniką dowolną w szwajcarskim Val Muestair, który był pierwszym etapem narciarskiego cyklu Tour de Ski. Maciej Staręga odpadł w ćwierćfinale i został sklasyfikowany na 24. miejscu.

W finale Pellegrino o 0,57 s wyprzedził Rosjanina Aleksandra Bolszunowa. Trzeci Francuz Richard Jouve stracił do zwycięzcy 2,53.

Svahn była szybsza od Słowenki Anamariji Lampic o 0,54 s. Trzecie miejsce zajęła Amerykanka Jessica Diggins - 3,41 straty.

Staręga w swojej serii ćwierćfinałowej zajął piąte miejsce.

Pozostali Polacy odpadli już w eliminacjach. Kamil Bury był 42., Dominik Bury - 59., Mateusz Haratyk - 70., a Kacper Antolec - 71. Wśród kobiet natomiast Weronika Kaleta zajęła 34. miejsce, Monika Skinder 52., a Izabela Marcisz - 54.

15. edycja Tour de Ski rozgrywana jest bez Norwegów. Reprezentanci największej na świecie potęgi w biegach narciarskich obawiają się zakażenia koronawirusem. Z tego samego powodu, zabrakło ich także w dwóch poprzednich rundach Pucharu Świata - w Davos i Dreźnie.

Na sobotę w Val Muestair zaplanowano biegi techniką klasyczną - 10 km kobiet i 15 mężczyzn.