EBL: Arged BMSlam Stal pewnie wygrała w Lublinie

Arged BMSlam Stal pewnie wygrała w Lublinie.

Zespół z Ostrowa niepokonany w Energa Basket Lidze z trenerem Igorem Miliciciem na ławce! W sobotę Arged BMSlam Stal wygrała w Lublinie z Pszczółką Start 82:62.

Jakub Garbacz fenomenalnie rozpoczął ten mecz i dzięki jego trafieniom Arged BMSlam Stal prowadziła 7:1. Gospodarze szybko wrócili do gry, a do remisu doprowadzał Damian Jeszke. Przyjezdni ponownie odskakiwali, ale Sherron Dorsey-Walker znowu potrafił wyrównać stan rywalizacji. Ostatecznie akcja Jarosława Mokrosa dała gościom prowadzenie 17:15 po 10 minutach. Drugą kwartę ostrowianie rozpoczęli od serii 8:0 i po trójce Chrisa Smitha mieli już 10 punktów przewagi. Tempo było wysokie, a to działało na korzyść zespołu trenera Igora Milicicia. Lublinianie starali się reagować, ale nie zaliczyli znaczącego zrywu, w dodatku mieli problemy w rzutach z dystansu. Trafienie Smitha ustawiło wynik po pierwszej połowie na 40:29.

W kolejnej części meczu po akcjach wykończonych przez Greena i Moore’a przyjezdni uciekali nawet na 15 punktów. Pojedyncze trafienia Martinsa Laksy i Kacpra Borowskiego nie pozwalały na efektywne odrabianie strat. To Arged BMSlam Stal kontrolowała wydarzenia na parkiecie, rozszerzając rotację o graczy, którzy wcześniej nie dostawali szans. Po 30 minutach było już 62:46. W czwartej niewiele się zmieniło. Pszczółka Start musiała już radzić sobie bez trenera Davida Dedka, który opuścił boisko po faulach technicznych. Po trójce Carla Lindboma przewaga gości wzrosła do 18 punktów, a tego zespół z Lublina nie był już w stanie odrobić. Ostatecznie ostrowianie zwyciężyli 82:62.

Pszczółka Start Lublin - Arged BMSlam Stal Ostrów Wlkp. 62:82 (15:17, 14:23, 17:22, 16:20).

Najlepszym graczem gości był Jakub Garbacz z 27 punktami, 3 zbiórkami i 2 asystami. W ekipie gospodarzy 16 punktów i 6 zbiórek zanotował Martins Laksa.

Pszczółka Start Lublin: Martins Laksa 16, Damian Jeszke 10, Mateusz Dziemba 8, Roman Szymański 8, Sherron Dorsey-Walker 8, Kacper Borowski 8, Kamil Łączyński 4, Yannick Franke 0, Bartłomiej Pelczar 0.

Arged BMSlam Stal Ostrów Wlkp.: Jakub Garbacz 27, Chris Smith 26, Armani Moore 10, Taurean Green 7, Josip Sobin 5, Jarosław Mokros 4, Carl Lindbom 3, Szymon Ryżek 0, Shawn King 0, Łukasz Wojciechowski 0.