Premier League: Porażka Leeds w spotkaniu z Tottenhamem. Cały mecz Mateusza Klicha

Tottenham pewnie pokonał Leeds United.

Piłkarze Leeds United, z Mateuszem Klichem w składzie, przegrali w Londynie z Tottenhamem Hotspur 0:3 w 17. kolejce angielskiej ekstraklasy. Jedną z bramek dla gospodarzy zdobył Koreańczyk Son Heung-min, dla którego jest to setny gol w tym zespole

Podopieczni Jose Mourinho już do przerwy prowadzili z beniaminkiem różnicą dwóch goli. W 29. minucie bramkę z rzutu karnego zdobył Harry Kane, a w 43. minucie swoje setne trafienie w Tottenhamie zaliczył Son, po asyście Kane'a.

W obecnym sezonie ligowym Koreańczyk ma 12 goli, a Kane - 10. Przy większości z nich asystowali sobie nawzajem.

Wynik 3:0 ustalił na początku drugiej połowy belgijski obrońca Toby Alderweireld.

W doliczonym czasie gry czerwoną kartkę (drugą żółtą) zobaczy piłkarz gospodarzy Irlandczyk Matt Doherty.

Klich rozegrał w ekipie z Leeds całe spotkanie.

W zespole Tottenhamu, dla którego było to przełamanie po serii czterech meczów bez zwycięstwa, zabrakło m.in. kontuzjowanego Walijczyka Garetha Bale'a.

"Te trzy punkty są bardzo ważne. Myślę, że dobrze zrozumieliśmy, jak oni mogli nam zagrozić i jak my mogliśmy zagrozić im. W tym aspekcie jestem zadowolony, ale nadal uważam, że możemy i musimy robić to lepiej" - powiedział Mourinho.

Wcześniej atmosfera wokół drużyny nie była najlepsza. Nie dość, że nie wygrywała meczów, to na dodatek ujawniono, że trzech piłkarzy Tottenhamu - Erik Lamela, Giovani Lo Celso i Sergio Reguilon - złamało protokół związany z COVID-19 i wzięło udział w świątecznej imprezie, co spotkało się z ostrą krytyką takiego zachowania ze strony klubu.

Dzięki wygranej Tottenham (29 pkt) awansował na trzecie miejsce, Leeds jest w środku tabeli z dorobkiem 23 punktów.