Real Madryt liderem La Liga. Lucas i Asensio receptą na Celtę

Marco Asensio i Lucas Vazquez zaliczyli po golu i asyście

Real Madryt, przynajmniej chwilowo, został liderem La Liga. W swoim 17. meczu w sezonie Królewscy ograli Celtę 2:0 po golach Lucasa Vasqueza i Marco Asensio. Z pierwszego miejsca mogą jednak zostać zrzuceni już w niedzielę 3 stycznia przez Atletico.

Zinedine Zidane postawił 2 stycznia w domowym boju z Celtą Vigo na jedenastkę, w której nie znalazło się miejsce dla Sergio Ramosa. Hiszpan pauzował ze względu na niedyspozycję żołądkową. Bez niego w składzie Real prowadził jednak już po pięciu minutach i akcji dwóch skrzydłowych. Marco Asensio dośrodkował do Lucasa Vazqueza, a ten pokonał Blanco.

Do przerwy spotkanie nie mogło zachwycać kibiców zgromadzonych przed telewizorami, a obydwie ekipy oddały po jednym celnym strzale. Początek drugiej części znowu był jednak błyskotliwy w wykonaniu dwójki Vasquez - Asensio. Tym razem asystował ten pierwszy, a Asensio strzelił swojego pierwszego gola w tym sezonie.

Królewscy przewagę utrzymali do ostatniego gwizdka, grając kliniczny futbol w defensywie. Dlatego trzy punkty powędrowały na ich konto. Tym samym w 17 meczach mają na koncie 36 oczek. Atletico, które zostało w sobotę wyprzedzone przez lokalnego rywala z Madrytu, może już w niedzielę wrócić na fotel lidera. Warunkiem będzie dobry wynik przeciwko Alaves.

Real Madryt - Celta Vigo 2:0 (1:0)
Bramki: Lucas Vasquez (5'), Marco Asensio (53')