TCS: W sobotę kwalifikacje w Innsbrucku

Zimowe
TCS: W sobotę kwalifikacje w Innsbrucku
fot. PAP/EPA
W sobotę w Innsbrucku odbędą się kwalifikacje do trzeciego konkursu.

Po noworocznym zwycięstwie Dawida Kubackiego w Garmisch-Partenkirchen uczestnicy Turnieju Czterech Skoczni przenoszą się do Austrii. W sobotę w Innsbrucku odbędą się kwalifikacje do trzeciego konkursu, z udziałem siedmiu Polaków.

Zawody w Garmisch-Partenkirchen były bardzo udane nie tylko dla Kubackiego. Piotr Żyła i Kamil Stoch zajęli trzecie i czwarte miejsce. Polaków rozdzielił Norweg Halvor Egner Granerud, który prowadzi w klasyfikacji generalnej.

 

Andrzej Stękała ukończył konkurs na 10. pozycji, a Klemens Murańka - na 22. Do drugiej serii nie zakwalifikowali się Aleksander Zniszczoł i Maciej Kot, którzy z identyczną notą zostali sklasyfikowani ex aequo na 35. miejscu.

 

W tym samym składzie Biało-Czerwoni wystąpią w kwalifikacjach do trzeciego konkursu w Innsbrucku.

 

ZOBACZ TAKŻE: Turniej Czterech Skoczni: Klasyfikacja generalna na półmetku rywalizacji

 

W czołówce klasyfikacji generalnej Turnieju Czterech Skoczni zrobiło się bardzo ciasno, a Kubacki zgłosił aspiracje do końcowego triumfu. Jego straty do lidera zmniejszyły się z 26,8 pkt po konkursie w Oberstdorfie do 8,6 pkt. Stocha - dwukrotnego triumfatora TCS - od Norwega dzieli 6,7 pkt. Między nimi jest jeszcze najlepszy na inaugurację imprezy Karl Geiger. Niemiec, mistrz świata w lotach, podobnie jak Kubacki niedawno został ojcem.

 

- To nie jest łatwa skocznia. Jesteśmy zmotywowani i będziemy walczyć - powiedział Geiger o następnych zawodach.

 

W Innsbrucku ma wystąpić rekordzista pod względem liczby wygranych konkursów Pucharu Świata (53) Gregor Schlierenzauer. Decyzją szkoleniowca Andreasa Widhoelzla zabrakło go w obu zawodach TCS w Niemczech. 30-letni Tyrolczyk nie zwyciężył w PŚ od grudnia 2014 roku.

 

Kwalifikacje mają rozpocząć się o godz. 13.30.

agb, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze