Tour de Ski: Svahn wygrała bieg na 10 km, 29. miejsce Marcisz

Szwedka Linn Svahn wygrała w szwajcarskim Val Muestair bieg narciarski techniką klasyczną na 10 km.

Szwedka Linn Svahn wygrała w szwajcarskim Val Muestair bieg narciarski techniką klasyczną na 10 km, drugi etap cyklu Tour de Ski. Szwedka dzień wcześniej triumfowała także w sprincie techniką dowolną. Najlepsza z Polek - Izabela Marcisz - zajęła w sobotę 29. miejsce.

Svahn o 0,7 s wyprzedziła Rosjankę Julię Stupak, a o 0,8 Amerykankę Jessicę Diggins.

Już na samym początku liderką została Szwedka Frida Karlsson, która prowadzenie straciła na ok. 8 km. Najpierw wyprzedziła ją Diggins, a następnie także Svahn i Stupak. Liderka klasyfikacji generalnej Pucharu Świata Amerykanka Rosie Brennan była szósta.

Marcisz wywalczyła pierwsze punkty PŚ w tym sezonie. Weronika Kaleta i Monika Skinder uplasowały się pod koniec stawki. Pierwsza z nich dotarła do mety jako 57., a druga jako 58. Rywalizację ukończyło 59 zawodniczek.

W obecnej edycji TdS w obawie przed zakażeniem Covid-19 nie startuje reprezentacja Norwegii, z zawodnikami światowej czołówki w składzie. Z tego samego powodu zabrakło jej także w dwóch poprzednich rundach PŚ - w Davos i Dreźnie.

Jeszcze w sobotę w Val Muestair mężczyźni wystartują w biegu techniką klasyczną na 15 km. Dzień później zaplanowano zmagania w biegu na dochodzenie techniką dowolną - odpowiednio - na 10 i 15 km.