Znamy pary na konkurs Turnieju Czterech Skoczni w Innsbrucku

Zimowe
Znamy pary na konkurs Turnieju Czterech Skoczni w Innsbrucku
Fot. PAP
W pierwszej serii konkursu w Innsbrucku Kamil Stoch zmierzy się z Niemcem Constantinem Schmidem, a Dawid Kubacki z Austriakiem Timonem-Pascalem Kahoferem.

W pierwszej serii niedzielnego konkursu Turnieju Czterech Skoczni w Innsbrucku, odbywającej się w systemie KO, trzeci zawodnik klasyfikacji generalnej Kamil Stoch zmierzy się z Niemcem Constantinem Schmidem, a czwarty w "generalce" Dawid Kubacki z Austriakiem Timonem-Pascalem Kahoferem. W niedzielnych zawodach wystąpi wszystkich siedmiu Polaków.

Sobotnie kwalifikacje wygrał Norweg Halvor Egner Granerud, który uzyskał odległość 129 metrów. Na drugim miejscu znalazł się Austriak Daniel Huber, który skoczył 127,5 m, a trzeci był Dawid Kubacki, który niedawno zwyciężył w Garmisch-Partenkirchen - tym razem jego skok miał długość 128 metrów.

 

ZOBACZ TAKŻE - TCS: Dawid Kubacki trzeci w kwalifikacjach w Innsbrucku

 

W TCS obowiązuje system KO. Na podstawie wyników kwalifikacji tworzonych jest 25 par (według klucza: 1. z 50., 2. z 49., itd.) pierwszej serii punktowanej. Do finałowej awansują ich zwycięzcy oraz pięciu "szczęśliwych przegranych", czyli zawodników z najwyższymi notami spośród pokonanych w parach.

 

Po sobotnich kwalifikacjach poznaliśmy pary, w jakich będą rywalizować skoczkowie w pierwszej serii niedzielnego konkursu w Innsbrucku.

 

Pary KO konkursu w Innsbrucku:

Ziga Jelar (Słowenia) - Aleksander Zniszczoł (Polska)
Jewgienij Klimow (Rosja) - Andrzej Stękała (Polska)
Klemens Murańka (Polska) - Keiichi Sato (Japonia)
Junshiro Kobayashi (Japonia) - Piotr Żyła (Polska)
Constantin Schmid (Niemcy) - Kamil Stoch (Polska)
Maciej Kot (Polska) - Markus Eisenbichler (Niemcy)
Timon-Pascal Kahofer (Austria) - Dawid Kubacki (Polska)

 

Impreza tradycyjnie rozgrywana jest na dwóch skoczniach w Niemczech (w Oberstdorfie i Garmisch-Partenkirchen) oraz dwóch w Austrii (w Innsbrucku i Bischofshofen).

 

Przypomnijmy, że w sezonach 2016/17 oraz 2017/18 w TCS triumfował Kamil Stoch, a przed rokiem Dawid Kubacki.

 

W obecnym sezonie po dwóch konkursach w Oberstdorfie i Garmisch-Partenkirchen liderem klasyfikacji generalnej Turnieju Czterech Skoczni jest Norweg Halvor Egner Granerud, który ma 555 punktów. Na drugim miejscu znajduje się Niemiec Karl Geiger (551 punktów). Zaraz za nimi są Polacy - Kamil Stoch (548,3 punktu) oraz Dawid Kubacki (546,4 punktu).

 

Niedzielny konkurs rozpocznie się o godz. 13:30.

MB, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze