Dwa gole i popis Piotra Zielińskiego! Napoli wygrało na Sardynii

Piotr Zieliński zaliczył dwa trafienia, a jego Napoli pokonało na wyjeździe Cagliari 4:1. Podobać mógł się zwłaszcza pierwszy gol Polaka. Pozostałe bramki dla drużyny z Neapolu zdobywali Hirving Lozano oraz Lorenzo Insigne z rzutu karnego.

Napoli przyjechało na Sardynię po trzech meczach bez zwycięstwa. Remis z Torino oraz porażki z Lazio i Interem bez wątpienia nie były wymarzonym zakończeniem 2020 roku w wykonaniu podopiecznych Gennaro Gattuso. Cagliari na komplet punktów w Serie A czekało od początku listopada.

Początek spotkania zdecydowanie dla Napoli, które atakowało i szukało swoich szans. Piotr Zieliński od pierwszego gwizdka był aktywny, a nagroda przyszła w 25. minucie. Andrea Petagna bardzo przytomnie zgrał futbolówkę do ustawionego przed polem karnym Polaka, a ten potężnym uderzeniem lewą nogą posłał ją do bramki gospodarzy. Do przerwy więcej trafień nie oglądaliśmy.

Mimo przewagi ekipy z Neapolu, Cagliari potrafiło wyrównać. Równo po godzinie gry mieliśmy 1:1, a na listę strzelców wpisał się Joao Pedro. Radość zespołu z Sardynii nie trwała długo, bo już dwie minuty później drugie trafienie zaliczył Zieliński. Tym razem Polak zachował zimną krew w polu karnym, jednym zwodem oszukał obronę rywali i po raz kolejny wyprowadził swoją drużynę na prowadzenie. W tym sezonie Serie A ma on na swoim koncie trzy bramki.

"Zielu" opuścił murawę w 77. minucie, chwilę wcześniej otrzymał żółtą kartkę. Wynik podwyższył Hirving Lozano, a ustalił go Lorenzo Insigne strzałem z rzutu karnego. Napoli wygrało 4:1 i zajmuje 4. miejsce w tabeli.

Cagliari - Napoli 1:4 (0:1)

Bramki: Joao Pedro 60 - Zieliński 25, 62, Lozano 74, Insigne 86-karny