EBL: MKS Dąbrowa Górnicza pokonał Enea Astorię Bydgoszcz po emocjonującej końcówce

Podopieczni Alessandro Magro odnieśli zwycięstwo po emocjonującej końcówce.

Sporo emocji w końcówce spotkania Energa Basket Ligi w Dąbrowie Górniczej! Ostatecznie MKS pokonał Enea Astorię Bydgoszcz 89:86.

Początek spotkania był bardzo wyrównany i toczył się w rytmie kosz za kosz. Enea Astoria starała się wykorzystać pod koszami Adriana Boguckiego, z drugiej strony nieźle radził sobie Milivoje Mijović. Po późniejszych akcjach Łukasza Frąckiewicza i Marcina Nowakowskiego bydgoszczanie mieli cztery punkty przewagi. Po 10 minutach było 23:21 dla gości. W drugiej kwarcie przede wszystkim gospodarze mieli problemy ze skutecznością, a dzięki trafieniu Coreya Sandersa przyjezdni uciekali na siedem punktów. Później zespół trenera Artura Gronka grał jeszcze lepiej, a kolejna akcja Sandersa dała nawet 14-punktowe prowadzenie. Za odrabianie strat wziął się Lee Moore, ale po kolejnym zagraniu Sandersa pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 47:38.

W trzeciej kwarcie ważnym graczem był Paulius Dambrauskas, a dzięki kontrze wykończonej przez Tomislava Gabricia przewaga gości wzrosła do 13 punktów. Elijah Wilson i Andy Mazurczak znacząco zmniejszali straty. Po chwili do remisu doprowadził Michał Nowakowski, a na prowadzenie dąbrowian wyprowadził Mijović. Po serii 13:0 i akcji Wilsona po 30 minutach było 69:63. W kolejnej części meczu Enea Astoria zbliżała się jeszcze na trzy punkty, ale trafienia Moore’a i Mijovicia uspokojały sytuację MKS. Drużyna z Bydgoszczy cały czas walczyła o korzystniejszy rezultat. W końcówce trójka Dambrauskasa zbliżyła ich na zaledwie punkt! Później podejmowali jednak złe decyzje, a najważniejsze rzuty wolne trafiali Wilson oraz Moore. MKS zwyciężył ostatecznie 89:86.

Najlepszym graczem gospodarzy był Lee Moore, który zdobył 23 punkty, 7 zbiórek i 8 asyst. W ekipie gości wyróżniał się Paulius Dambrauskas z 19 punktami, 5 zbiórkami i 3 asystami.

MKS Dąbrowa Górnicza - Enea Astoria Bydgoszcz 89:86 (21:23, 17:24, 31:16, 20:23).

MKS Dąbrowa Górnicza: Lee Moore 23, Elijah Wilson 19, Milivoje Mijovic 17, Andrzej Mazurczak 14, Michał Nowakowski 7, Jakub Motylewski 6, Michał Kroczak 3, Vytenis Cizauskas 0, Konrad Dawdo 0, Marek Piechowicz 0.

Enea Astoria Bydgoszcz: Paulius Dambrauskas 19, Tomislav Gabric 14, Adrian Bogucki 13, Łukasz Frąckiewicz 12, Corey Jerrod Sanders 11, Jakub Nizioł 6, Marcin Nowakowski 6, Michał Chyliński 3, Michał Aleksandrowicz 2.